Tag: donald trump

Trump pritet të pezullojë përkohësisht emigracionin në SHBA

Presidenti Donald Trump ka thënë se ai do të nënshkruajë një urdhër ekzekutiv për të pezulluar përkohësisht të gjithë emigracionin në SHBA për shkak...

Trump dhuron pagën e tij 3-mujore për koronavirusin, zbulohet shifra

Donald Trump ka dhuruar rrogën e tij tremujore për të ndihmuar në përballjen, kontrollin dhe luftimin e koronavirusit. Sekretarja e shtypit Stephanie Grisham ka postuar...

Dalin pamjet nga aksidenti spektakolar në SHBA, piloti i njohur në...

Një aksident spektakolar ka terhequr vemendjen e mediave amerikane ne garen e njohur Dytona 500 të kampionatit NASCAR në Shtetet e Bashkuara. Fitorja e  Denny...

Shkarkimi i Donald Trump, cfare ka pas skenes se Kongresit dhe...

Dhoma e përfaqësuesve në Kongresin amerikan votoi pro shkarkimit të presidentit Donald Trump lidhur me 2 akuzat e ngritura ndaj tij: abuzim pushteti duke...

Vritet lideri i ISIS, Trump zbulon detaje nga operacioni: Vdiq duke...

Lideri në arrati i grupit Shteti islamik është vrarë sot në një operacion të ushtrisë amerikane në sirinë veriperëndimore.Ky lajm u konfirmua nga presidenti...

Peter Lumaj, shqiptari afer Trump perforcon tezat e Metes per komplotin...

Ish kandidati per Guvernator ne Konektikat, mbeshtetes dhe me njohje personale me Trump, Peter Lumaj ka mbeshtetur tezen e Presidentit Meta se Soros perben...

Trump njofton takimin e dytë historik me Korenë e Veriut

Presidenti i SHBA Donald Trump ka njoftuar në fjalimin e tij të fundit se do të mbajë një samit të dytë bërthamor me udhëheqësin...

Habit këngëtari shqiptar: Nuk fjeta gjumë 3 ditë nga gëzimi që...

Në një tryezë me verë dhe me ushqim, ashtu siç duhet në një mbrëmje fillimviti, miq shqiptarë nga të katër anët e globit kanë...

Dëbimi i ambasadorit iranian, Trump letër Ramës: Faleminderit, Shqipëria mike e...

Presidenti  Donald Trump ka përshëndetur vendimin e qeverisë për të shpallur nongrata ambasadorin iranian dhe  një diplomati tjetër të cilët akuzohen për komplote terroriste...

FOTO/Trump dhe zonja e tij na njohin me zbukurimin e Shtëpisë...

Shtëpia e Bardhë ka publikuar fotot e para  zyrtare, ku prezantohet atmosfera e Krishtlindjeve të ideuara nga presidenti dhe zonja e parë. Rezidenca është mbuluar me...