Tag: vdes

Ndërron jetë aktori që luajti vetëm një rol në jetën e...

Ka ndërruar jetë Shpëtim Zani, i njohur nga roli i Colit në filmin “Debatik” të vitit 1961. Mësohet se Zani ka ndërruar jetë si...

Ndahet nga jeta gazetari i njohur shqiptar

  Është ndarë nga jeta në moshën 70-vjeçare gazetari dhe diplomati Maksim Sinemati. Lajmi për ndarjen nga jeta të gazetarit Sinemati u bë i ditur nga...

Makina përplas për vdekje gruan në Lezhë, policia jep detajet

Një aksident me një të vdekur ka ndodhur këtë mëngjes mëngjes në aksin Milot – Mamurras, afër  mbikalimit të Patokut në Kurbin. Policia ben me...

Vdes 32 vjeçari në QSUT, zbuloni arsyen

  32 vjeçari nga Erseka i prekur nga ‘Ethet e minjve’ ka ndërruar jetë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza’ në Tiranë. Lajmin e ka dhënë,...

E fundit/ Vdes pushuesi në plazhin e Velipojës pasi pësoi…

Një ngjarje e rëndë është shënuar pak minuta më parë në plazhin e Velipojës, ku një 86-vjeçar, ka humbur jetën si pasojë e një...

E zë korenti, vdes 43-vjeçari në Tiranë

Një person ka ndërruar jetë kete mesditë në Tiranë. Sipas policisë, 43-vjeçari ka rënë në kontakt me rrymen elektrike. Informacion paraprak Rreth orës 11:38 në rrugën...

Zi në kinematografinë shqiptare, ndërron jetë regjisori i njohur

Ka ndërruar jetë sot në moshën 56-vjeçare, regjisori i njohur Gjergj Xhuvani. Ai vdiq në një spital në Romë, ku po kurohej nga një...

Humb betejën me sëmundjen e rëndë,ndërron jetë gazetarja

Pas një beteje të gjatë me kancerin, moderatorja e njohur italiane Nadia Toffa është ndarë nga jeta në moshën 40-vjeçare mëngjesin e së martës. Ajo...

TRAGJIKE/ Vdes shqiptari në plazhin grek, ja arsyeja

Një 47-vjeçar shqiptar në Greqi, ka humbur jetën teksa po luante futboll në plazh. Ngjarja ka ndodhur në zonën Arvi në ishullin e Kretës. Sipas...

Aksident i rëndë/ Vdes shoferi 29 vjeçar

Nje aksident i rende i ka marre jeten nje 29 vjecari dhe ka lene te plagosur nje 42 vjecar. Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës...