Tag: vdes

Digjen baraket e komunitetit rom në Shkodër, vdes 13-vjeçarja

Një 13 vjeçare ka gjetur vdekjen mëngjesin e sotëm në Shkodër. Mesohet se baraket ku jetojnë komuniteti rom u përfshinë nga zjarri për arsye...

FOTO/I riu shqiptar gjendet i vdekur në burgun francez, familja kërkon...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në burgjet e Francës, ku një i ri shqiptar ka gjetur mesnatën e 1 shkurtit. Viktima është Mentor...

EMRI/Makina bie në lumë, humb jetën i riu në Elbasan

Një aksident i rëndë u shënua mbrëmjen e djeshme pranë fshatit Murras në aksin rrugor Elbasan-Peqin, ku si pasojë e daljes nga rruga, një...

DETAJE/Vdes mjeku që kuptoi i pari virusin vdekjeprurës dhe ngriti alarmin

Një prej doktoreve te pare qe kuptoi perhapjen e koronavirusit, Li Wenliang, mësohet se ka ndërruar jetë fatkeqesisht. Lajmi për vdekjen e doktorit u konfirmua...

LAJM I FUNDIT/Ndërron jetë këngëtarja e mirënjohur Nexhmije Pagarusha

Ka ndërruar jetë kengetarja e njohur kosovare Nexhmija Pagarusha.  Kengetarja ishte ne moshen 86-vjeçare. Lajmin e konfirmojne familjaret e saj. Nexhmije Pagarusha ikona e muzikës...

FOTO/Makina bie në lumin Gjanica, vdes shoferi, vështirësi në nxjerrjen e...

Moti i keq dhe lageshtira ne rruge, ka sjelle disa aksidente paraditen e sotme. Raportohet per një aksident i cili ka ndodhur në aksin...

Familjarët reagojnë pas vdekjes së Mëhillajt në burg: E kanë helmuar

Ndërron jetë në burgun e Peqinit Andon Mëhillaj, i dënuar me burg përjetë, anëtar i bandës së vrasësit me pagesë Julian Sinanaj. Janë familjarët...

Gjendet i vdekur në burg i dënuari përjetë, pjesë e gupit...

Një i dënuar është gjetur i pajetë në burgun e Peqinit, bëjnë me dije burimet. Bëhet fjalë për Andon Mëhillajn, i cili ka marrë...

LAJM I FUNDIT/Bie nga lartësia, humb jetën një person në Tiranë

Një person ka gjetur vdekjen në Tiranë pasi ka rënë aksidentalisht nga një lartësi. Ngjarja ka ndodhur në Institutin Bujqësor, në afërsi të shkollës "Motrat...

DETAJE/Foshnja dërgohet pa shenja jete në spitalin e Kavajës, mjeku nuk...

Një ngjarje e rende raportohet nga qyteti i Kavajës, ku një foshnjë ka ndërruar jetë ne menyre te pakuptueshme, ndersa kane nisur hetimet. Burime...