Ndërron jetë biznesmeni i njohur i Elbasanit, test i Covidit e nxorri negativ

Ndaje

Në Qarkun e Elbasanit gjatë ditëve të fundit janë shtuar së tepërmi rastet e personave që rezultojnë se janë prekur nga Covid-19.

Situata është përkeqësuar edhe për shkak të neglizhencës që po tregohet nga ana e qytetarëve në respektimin e rregullave anti Covid. Gjatë kësaj fillim jave rastet e reja me Covid pozitiv janë shtuar ne disa pavione të Qendrës Spitalore por edhe në institucione.

Dje ndërroi jetë në një nga spitalet COVID një biznesmen nga Elbasani, i moshës së mesme i cili më herët rezultoi negativ pas kryerjes së testit. Sipas news24 bëhet fjalë për pronarin e një prej restoranteve të njohura në qendër Elbasan.

Nderkaq dhe spitali psikiatrik ka vendosur qe disa prej punonjseve te izolohen, per shkak se kryeinfermierja rezultoi pozitive.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje