Tag: Elbasan

Tre rrëqebujt e balsamur në Elbasan, reagojnë eskpertët e huaj: Autoritetet...

Tre rrëqebuj të vrarë e të balsamosur janë të ekspozuar në një restorant në afërsi të Elbasanit. Denoncimi erdhi fillimisht nga Shoqata e Ruajtjes...

Mbyllet reparti i Gjinekologjisë në Elbasan, infektohen me COVID infermieret

Është mbyllur reparti i gjinekologjisë pranë spitalit të Elbasanit. Shkak për mbylljen është infektimi i katër infermiereve, të cilat rezultuan pozitiv me covid-19. Nga 19 tamponë...

DETAJE/Koronavirusi përhapet tek Bashkia e Kavajës, në Elbasan infektohet i burgosuri...

Ministria e shëndetësisë raportoi se ditën e sotme janë konfirmuar pozitivë 6 persona në qytetin e Kavajës. Burime për abcnews.al kanë njoftuar se të 6...

Sherri masiv në Elbasan, policia arreston pronarin e lokalit

Policia e Elbasanit ka arrestuar një 25 vjeçar pasi ka kundërshtuar punonjësit e policisë së patrullës së përgjithshme ndërsa ata kryenin sigurimin e vendit...

Infektohet me koronavirus kreu i Policisë Rrugore të Elbasanit

Elbasani numëron 13 të sëmurë aktivë me koronavirus sipas ISHP-së, ndërsa situata duket se është rënduar në të gjithë vendin. Abcnews.al mëson se sëfundmi në...

Raste të reja me COVID në Elbasan të importuar nga jashtë,...

Dy raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në Elbasan këtë të martë, duke e rritur numrin e të i infektuarve në këtë qytet. Burime...

I riu hidhet nga ballkoni, ndërron jetë rrugës për në spital

Ngjarja e rende ka ndodhur ne Elbasan dhe sipas policise viktima ka mbetur shtetasi 31-vjecar, me inicialet U.Xh. “Shtetasi U.Xh., 31 vjeç, është hedhur nga...

Në shkelje dhe godet policët, pranga të riut në Tiranë: Kishte...

Një drejtues mjeti nuk i eshte bindur urdhrit të ligjshëm për të ndaluar dhe ka kundërshtuar dhe goditur për shkak të detyrës forcat e...

Ardian Çapja në gjendje kritike për jetën, tre atentate ndaj tij...

Drejtori i Spitalit të Traumës, Arben Zenelaj deklaroi se gjëndja shëndetësore e 55 vjeçarit Ardian Çapja vijon të jetë kritike. 55 vjeçari i cili dyshohet...

FOTO/Basha kujton kohët e shkuara në Elbasan: Në dyqanin e Mozës...

Kryetari Lulzim Basha gjate takimeve ne Elbasan u ndal dhe ne dyqanin e Moza Haxhihasanit qe prodhon bugaçe. "Është specialiteti i Elbasanit. Është kroasanti i...