Elbasani me 25 mësues të infektuar me Covid, ku janë regjistruar tre rastet e fundit

Në Elbasan janë infektuar me Covid 25 mësues qe prej fillimit te procesit mesimor nga shtatori e deri tani.

Burime për “Panorama” bëjnë të ditur se tre rastet e fundit janë dy mësues të Gjimnazit “Kostandin Kristoforidhi” dhe një tjetër në një shkollë ku mësojnë nxënës me aftësi ndryshëm.

Ndërkohë në 3 javë proces mësimor janë infektuar edhe 6 nxënës.

Në qarkun e Elbasanit në 24 orët e fundit u regjistruan 20 raste me Covid. Ndërsa nga fillimi i pandemisë ky qark ka shënuar 218 raste.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje