Tag: Mesues

Mësuesi pozitiv me koronavirus në Korçë, drejtoria njofton stafin dhe prindërit...

Nje shkolle ne Korçe ka njoftuar infektimin me koronavirus te nje prej mesuesve nga stafi i saj. Njoftimi zyrtar tregon detajet kur ndodhi ky rast,ndersa...

Testimi për mësuesit e rinj/ 6 mijë aplikime për 1400 vende...

Portali “Mësues për Shqipërinë” ka mbyllur regjistrimet, duke numëruar 5953 mësues që konkurrojnë për punë. Por jo të gjithë do të jenë pjesë e...

Tiranë, prindi i dehur dhunoi pesë mësuese

Kjo është shkolla 9-vjeçare në Lundër te Tiranës, ku pak ditë më parë prindi i një fëmije në parashkollor, dhunoi 5 mësues. Mes arsimtareve...

FOTO/7-Marsi, Basha mes mësueseve: Shoqëria u ka një borxh të madh

Kreu i PD Lulzim Basha ka zgjedhur që urimin për 7-Marsin ta japë krahë disa mësueseve të vjetra në moshë, ndaj të cilave nuk...

Ndryshon skema për punësimin e mësuesve, ministrja: Ja prioritetet

Skema e vlerësimit të mësuesve me qëllim punësimin e tyre, do të pësojë sërish ndryshime. Ky është edhe shkaku i pezullimit të procedurës së dorëzimit...

Helikopteri në Theth për të shpëtuar mësuesit

Një helicopter i Forcës Ajore është nisur drejt Thethit e Shalës për evakuimin e 8 mësuesve te bllokuar në atë zonë. Me gjithë përpjekjet e...

Bllokohen brenda shkollës 8 mësues në Dukagjin, apeli: Godina po shembet

Reshjet e dendura të dëborës kanë ngujuar brenda ambienteve të shkollës së fshatit Shalë 8 mësuesë në Dukagjin. Njëri nga mësuesit, Kol Vladaj tha...

VIDEO/ Mësuesit bllokohen nga bora

Reshjet e dendura të borës dhe temperaturat e ulëta kanë shkaktuar një sërë problemesh si në qarkullimin e automjeteve ashtu edhe në furnizimin me...

Mësuesit më të mirë të botës, mes tyre dhe një shkodrane

‘Global teacher Prize 2019’  ka përzgjedhur finalistët e tij, ku mes mësuesëve më të mirë të botës renditet dhe një shqiptare . Liljana Luani është...

Rrihnin fëmijët dhe i kërcënonin me vdekje, arrestohen 4 mësues

Katër mësuese të një kopshti në Bari janë arrestuar nga ana e karabinierëve të komandës provinciale. Ato i kanë shtyrë fëmijët, i kanë qëlluar...