Tag: infektohen

Elbasani me 25 mësues të infektuar me Covid, ku janë regjistruar...

Në Elbasan janë infektuar me Covid 25 mësues qe prej fillimit te procesit mesimor nga shtatori e deri tani. Burime për “Panorama” bëjnë të ditur...

Nga Shqipëria për në Itali, pasagjerët shqiptarë konfirmohen pozitivë me Covid-19

Mediat italiane raportojnë se 12 pasagjerë të fluturimit Tiranë-Perugia kanë rezultuar pozitivë me Coronavirus. Kjo është edhe arsyeja pse rajoni i Umbrias ka përfshirë edhe...

Konfirmohen me COVID-19 dy nënkryetarë të Bashkisë së Lezhës

Prej tre ditësh dy nënkryetarë të Bashkisë së Lezhës janë konfirmuar me COVID-19. Mesohet se ata janë vetëkarantinuar në banesën e tyre. Gjithashtu mësohet se...

Shtohen rastet, dalin pozitivë me koronavirus çifti i avokatëve

Dy raste të reja pozitivë me Covid-19 kanë rezultuar në 24 orët e fundit në Peqin. Rastet janë të një çifti, burrë e grua, avokatë...

DENONCIMI: ‘Alarmante! Po infektohen me Covid-19 të sëmurët me leucemi akute...

Ish-kryeministri Sali Berisha vazhdon denoncimet për përhapjen e infeksionit të koronavirusit në Qendrën Spitalore Universitare, të cilën Berisha e quan ‘bomba biologjike’. Sipas ish-kryeministrit, po...

VIDEO/Dalin pamjet nga qelitë, të burgosurit infektojnë qëllimisht njëri-tjetrin me Covid...

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Kaliforni të SHBA-së ku një grup i të burgosurve besohet se qëllimisht është infektuar me koronavirus për...

Vatër e re me COVID-19 në Kamëz, rezultojnë pozitive dy punonjëse...

Pas fasonerisë në Krujë, ku rezultuan pozitive me koronavirus disa punonjës, një tjetër biznes fason është identifikuar si vatër infeksioni. BalkanWeb shkruan se kanë rezultuar pozitivë...

Rritet dhe numri i policëve të infektuar me koronavirus në Tiranë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se ka shkuar në 409 numri i personave të prekur nga koronavirusi në Shqipëri, nga të cilët...