Konfirmohen 17 raste të reja me koronavirus në Elbasan, infektohet dhe ish-kreu i Bashkisë

17 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në Elbasan. Në mesin e të infektuarve është dhe një punonjës i skuadrës Shqiponja në Policinë e Elbasanit.

Gjithashtu mësohet se pozitiv ka rezultuar dhe ish-kreu i Komitetit Olimpik, Hysen Domi, njëherësh pedagog në Universitetin Aleksandër Xhuvani. Ai ka qenë më parë edhe kryetar i Bashkisë së Elbasanit.

Ndërkohë, Covid-19 ka prekur dhe shkollën 9-vjeçare në njësinë administrative Bradashesh, në fshatin Katund i Ri, ku pozitiv ka rezultuar drejtoresha e shkollës.

Ndërkohë mësohet se i infektuar është edhe një punonjës i skuadrës “Shqiponja” në policinë e Elbasanit.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje