Tag: Rama

VIDEO/Debati me qytetaren në Laç, Kryeministrit i humbet durimi: Më hip...

Kryeministri Edi Rama ka vijuar me takimet dhe vizitat e tij bashke me kameren e ERTV ne zonat e prekura nga termeti. Teksa ka qene...

“Scapegoat”, Ish-ministri jep një sqarim të veçantë: Të akuzosh dikë tjetër...

Ish-ministri Ylli Manjani ka komentuar zhvillimet e fundit, duke e cilësuar kryeministrin ironikisht si me te pafajshëm, duke ua lënë fajet të gjithëve të...

“Diskriminim dhe tallje pas tërmetit”, Berisha-Ramës: Nuk i ndan dot njerëzit...

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar nje tallje me njerëzit fatkeqë, vendimin e qeverisë per t'iu dhënë fshatarëve 20 milionë lekë te vjetra pas...

Rama kërkon apartamente me çmime të ulëta, thirrje ndërtuesve: S’është...

Kryeministri Edi Rama e ka të qartë planin pas tërmetIt, ku fokusi do te jete rindertimi sipas menyres dhe rregullave të tij dhe qeverisë. Rama...

“Vetëm ideja të kthehen është tmerr”, Rama: Në Thumanë nuk do...

Kryeministri Edi Rama ka vijuar me mbledhjen e qeverise nga ku ka treguar se ne Thumanë pas tërmetit nuk do të rindërtohet më. Gjatë fjalës...

Thirrja e mjekut për Ramën: Anulo koncesionin abuziv të sterilizimit, që...

Mjeku urolog Artan Koni ka replikuar sot me kryeministrin Edi Rama,përmes një video në facebook, lidhur me koncensionin e sterilizimit. Ndërsa e konsideron këtë një...

VIDEO/Rama me këmbët mbi tavolinë, Shqipëria merr kryesimin e OSBE, Pollo...

Me dy kembe në tavolinë, kryeministri Edi Rama njoftoi plot zell se do të marrë detyrën e “Chief-in-Office”, drejtues për një vit, periudhë që Shqipëria...

‘Kujdes! Po ndërton një model që nuk thyhet lehtë’, Ish-ministri: Karta...

Kryeministri Edi Rama deklaroi në mbledhjen e qeverisë në mëngjes se duhet të nisë me shpejtësi puna për rindërtimin e banesave pas tërmetit. Ai...

FOTO/Vokshi nxjerr bllof Ramën, publikon urdhërin që detyron policët të japin...

Kryeministri Edi Rama e mohoi kategorikisht mengjesin e sotëm, faktin se ai dhe qeveria e tij ka detyruar punonjësit të japin rrogen e tyre...

Kryeministri Rama jep ‘ultimatum’ për Vitin e Ri: Do të ketë...

Kryeministri Edi Rama nuk u ndal as sot pa 'ngacmuar' median dhe pa treguar masat që pretendon të marrë kundër saj. Ndërkohë që në seancën...