Tag: Rama

“Europa e refuzoi”, Basha i përgjigjet Ramës duke cituar Merkel, Macron...

Lideri demokrat Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama me të njëjtën gjuhë, duke i sjellë në vemendje deklaratat e liderëve të tjerë të...

Majko dhe Xhafaj venë në siklet Ramën për negociatat, zbardhet debati...

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko, dhe ishministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, e kanë vënë në siklet Kryeministrin Rama, kur i kërkuan dje që Kryesia...

FOTO/Rama vazhdon “lojën” me liderat e BE, i përgjigjet Bashës sërish...

Kryeministri Edi Rama ka vendosur të replikojë  përmes fjaleve të liderëve të BE, për të nxjerrë sa më mirë qeverinë e tij duke justifikuar...

VIDEO/”Zgjedhje të lira e të ndershme”, Basha: Qeveria të ndjekë shembullin...

Nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha po mban konferencën para mediave, teksa në fokus të fjalës së tij janë negociatat dhe dështimi i qeverisë...

“Policia sot do të rrethojë Teatrin Kombëtar”, thirrja e artistëve: Nuk...

Ditën e sotme është planifikuar që Teatri të rrethohet nga policë. Në sheshin mes Ministrisë së Brendshme dhe Teatrit Kombëtar pritet të zhvillohet ceremonia...

“Qeveria shqiptare heq përgjegjësitë”, Vasili: Rama jo vetëm i premtoi, por...

Qeveria shqiptare heq të gjitha përgjegjësitë nga vendimi negativ për të tretën herë radhazi nga Bashkimi Europian. Qeveria shqiptare nuk do të ndjekë shembullin e...

“Delja e zezë e Ballkanit”, Këlliçi krahason Ramën me Zaev: Nuk...

Kreu i Forumit Rinor të PD i është bashkuar reagimeve të fundit lidhur me përgjigjen negative për mos hapjen e negociatave me Shqipërinë. Duke krahasuar...

VIDEO/”Negociatat, dështimi personal i Edi Ramës”, Kryemadhi: Kryeministri të japë dorëheqjen

Ka reaguar dhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, një ditë pasi Europa i dha përfundimisht "JO", hapjes së negociatave me Shqipërinë. Teksa ka fajësuar kryeministrin...

“Bllokove prej 8 vitesh integrimin”, Berisha i ashpër me Ramën: Pas...

I ashpër ka qenë ish-kryeministri Sali Berisha mëngjesin e sotëm ndaj rivalit të tij politik, Edi Rama. Përmes një postimi në ‘Facebook’ një ditë...

Çështja bëri bujë pas ndërhyrjes të Braçes dhe Ramës, del nga...

Gjykata e Apelit ka rrëzuar vendimin e gjykatës së shkallës së parë, duke lënë në masën “detyrim paraqitje” Liridon Pulën, ish-kreun e Kadastrës së...