Tag: ZGJEDHJET

“Nuk e pranojmë shtyrjen përtej 15 Marsit”, Basha flet për objektivin...

Lulzim  Basha, ne nje deklarate per mediat thotë se emergjencë është zgjidhja e krizës politike nëpërmjet zgjedhjeve të lira. Sipas tij, propozimet e opozitës...

Basha propozon reformë radikale të sistemit zgjedhor: “Qeveria kalimtare garante për...

Kryedemokrati Lulzim Basha propozon reformë radikale të sistemit zgjedhor. Në një takim me të rinj dhe intelektualë Basha ka prezantuar platformën për reformimin e...

Propozimi i opozitës gjen dakordësi dhe nga socialistët, si do të...

Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore ka diskutuar një tjetër propozim të opozitës së bashkuar, përdorimin e  teknologjisë në zgjedhje. Opozita e bashkuar propozon, që në...

Miliarderi që do sfidojë Trumpin në nëntor, zbulohen sekretet e kandidatit...

Ngjitja e papritur e Majkëll Blumberg në sondazhe, është nxitur kryesisht nga shpenzimi i një sasie të madhe parash nga vetë biznesmeni. Ato po...

“Zgjedhje në qarqet pa kryebashkiakë”, Balla kërkesë Presidentit Meta: Zgjohu nga...

Partia Socialiste ka mbledhur sot Kryesinë, ku është diskutuar për Kongresin që do mbahet në 29 shkurt. Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla,...

“Përshëndes qëndrimin e KiE-s”, Bardhi i vendosur: Kriza zgjidhet vetëm me...

Nga selia blu, Gazmend Bardhi foli sërish për ndryshimin që shqiptarët kerkojne ne dite te tilla. Duke risjellë zgjedhjet e 30 Qershorit serish ne vemendje,...

DETAJE/Delegacioni i KiE i shkon në zyrë, Meta iu thotë hapur...

Meta ka pritur sot në takim delegacionin e nivelit të lartë të Kongresit të Autoriteteve Lokale dhe Rajonale të Këshillit të Europës, i cili...

VIDEO/Gjykata Kushtetuese pranon kërkesën e Voltana Ademit, çfarë pritet të ndodhë...

Gjykata Kushtetuese ka pranuar shqyrtimin e kërkesës së depozituar nga Voltana Ademi si kryetare e Shoqatës së Bashkive të Shqipërisë dhe kryetare e Bashkisë...

E PLOTE/Marrëveshja për reformën zgjedhore, kë falenderoi Basha, planet e opozitës...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basham, deklaroi sot nga selia blu se sapo të përmbyllet reforma zgjedhore, opozita do të nisë me shtyrjen përpara...

Zgjedhjet në Kroaci për postin e Presidentit, Kitarovic përballë ish-kryeministrit në...

Ish kryeministri kroat Zoran Milanovic fitoi raundin e parë të zgjedhjeve në Kroaci duke prirë me 29.5 për qind të votave. Ndryshe nga sa parashikohej,...