Tag: ZGJEDHJET

“Duhej të diskutohej të paktën 1 vit para zgjedhjeve”, OSBE nuk...

Procesi për ndryshimin e sistemit zgjedhor duhet të nisë të paktën 1 vit përpara zgjedhjeve të radhës dhe duhet të jetë gjithëpërfshirës dhe transparent. Deklarata...

Kryesoi në zgjedhjet parlamentare, Basha uron kryeministrin kroat: Pres bashkëpunim mes...

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha nëpërmjet një postimi në Twitter përshëndeti fitoren e zgjedhjeve parlamentare në Kroaci nga partia e kryeministrit...

Ja sa mund të qëndrojë në pushtet Putin, miratohen ndryshimet kushtetuese...

Një shumicë e rusëve kanë votuar për të aprovuar ndryshimet në kushtetutën e vendit, të cilat do t'i lejonin Presidentit Vladimir Putin të qëndrojë...

Zgjedhjet/Reagon Fuga: Universitetet bëhen aq të paligjshme sa dhe votimet e...

Akademiku Artan Fuga denon vendimin e ministres se Arsimit per te mbajtur zgjedhjet ne universitete pa pranine e studenteve. Ne nje reagim se fundmi ne...

I përgjigjet thirrjes së ministrisë së Arsimit, Mimoza Hafizi depoziton kandidaturën...

Profesorja Mimiza Hafizi, ish-deputete e PS-se, ka depozituar kandidaturen e saj ne gare per Rektore te Universitetit te Tiranes. Lajmin ajo e ka bere te...

FOTO/Deputeti konservator britanik përshëndet vendimin për përzgjedhjen e kandidatëve: Risi modernizuese...

Alex Shelbroooke, deputeti konservator britanik përshëndet procesin e brendshëm te perzgjedhjes se kandidaturave për deputetë të Partisë Demokratike. Me anë të një postimi në Twitter,...

Zbardhen ndryshimet në Kodin e ri Zgjedhor: Kur do të mbahen...

Është zbardhur drafti i Kodit të ri Zgjedhor në lidhje me Reformën Zgjedhore, i dakordësuar mes të gjitha palëve politike. Konkretisht në Kodin e Ri...

PD ankimon vendimin e Prokurorisë së Lezhës: Prej 1 viti nuk...

Partia Demokratike dorëzoi sot ankimin kundër vendimit të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, e cila po mbron paligjshmërinë e votimeve të 30 Qershorit të...

KOMENT/”KQZ si komitet qendror i zgjedhjeve në PS, nuk ka reformë...

*Nga Aleksander Biberaj Sic po i ndiqni besoj zhvillimet politike ne vend, qeverisja ilegjitime e dale nga zgjedhjet e manipuluara te vitit 2017, po perpiqet...

Zgjedhjet Presidenciale, zyrtarizohet kundërshtari i Trump

Joe Biden ka fituar zyrtarisht nominimin e Partisë Demokratike për të kandiduar perballe Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të nëntorit. Ai tha në Twitter se...