Tag: ZGJEDHJET

VIDEO/Gjykata Kushtetuese pranon kërkesën e Voltana Ademit, çfarë pritet të ndodhë...

Gjykata Kushtetuese ka pranuar shqyrtimin e kërkesës së depozituar nga Voltana Ademi si kryetare e Shoqatës së Bashkive të Shqipërisë dhe kryetare e Bashkisë...

E PLOTE/Marrëveshja për reformën zgjedhore, kë falenderoi Basha, planet e opozitës...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basham, deklaroi sot nga selia blu se sapo të përmbyllet reforma zgjedhore, opozita do të nisë me shtyrjen përpara...

Zgjedhjet në Kroaci për postin e Presidentit, Kitarovic përballë ish-kryeministrit në...

Ish kryeministri kroat Zoran Milanovic fitoi raundin e parë të zgjedhjeve në Kroaci duke prirë me 29.5 për qind të votave. Ndryshe nga sa parashikohej,...

Shorti për KED-në e re, Dvorani zgjidhet automatikisht, reagon Meta

Në mënyrë tejet transparente, Presidenca zgjodhi sot anëtarët e KED. Nga shorti me gogla janë përzgjedhur dy anëtarët e rinj të KED-së nga radhët e...

EMRAT/Goglat zgjedhin anëtarët e KED, Dvorani konfirmohet automatikisht

Presidenti i Republikës po hedh shortin për zgjedhjen e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, pas përfundimit të afatit të këshillit ekzistues që drejtohet nga...

Zgjedhjet në PS/Bojkot nga 70% të votuesve, të parët që refuzojnë...

Socialistët nuk kanë bere publike detajet nga zgjedhjet e brendshme që mbajtën të shtunën, ku trumpetuan me të madhe dhe votimin e parë elektronik...

VIDEO/Basha përsërit qëndrimin e tij: Asnjë alibi për të vonuar zgjedhjet...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dhënë një deklaratë të shkurtër për mediat, nga ku tregoi se çfarë kishte diskutuar së bashku me...

INTERVISTA/”Maqedonia e pësoi prej Ramës për negociatat”, Pollo flet dhe për...

Ish-kryetari i Komisionit parlamentar të Integrimit, Genc Pollo, shprehet se Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, e pësoi nga Edi Rama duke shkuar...

DOKUMENTI/Del rezultati përfundimtar nga zgjedhjet, Vetëvendosja siguron 32 deputetë, e dyta...

Pas disa javësh, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme që u mbajtën në Kosovë. Vetëvendosje ka siguruar kështu 32...

FOTO/HISTORIKE! Shqiptarja fiton zgjedhjet, emërohet prokurore në Virxhinia

Shqiptarja Buta Biberaj, ka fituar zgjedhjet për prokurore në qarkun Loudon, shteti Virxhinia, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Mediat amerikane shkruajnë se shqiptarja me...