Tag: ZGJEDHJET

Kurti takim online me qendrën e VV, propozon datën e zgjedhjeve...

Kryeministri Albin Kurti ka paralajmëruar zgjedhje të reja. Gjatë një takimi online me qendrën e VV-së ai ka propozuar që më 14 qershor të...

“Qëllime dashakeqëse dezinformimi”, UT sqarim tjetër: Nuk kemi shpallur mbajtjen e...

Në vijim të deklaratës për shtyp ditën e djeshme nga Universiteti i Tiranës, ne nje tjeter deklarate, ky institucion sqaron edhe njëherë për mediat...

Kosova drejt zgjedhjeve? Kurti i kërkon Thaçit shpërndarjen e parlamentit

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti i ka kërkuar presidentit Hashim Thaçi shpërndarjen e parlamentit dhe shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme. Në letrën drejtuar...

“Nuk e pranojmë shtyrjen përtej 15 Marsit”, Basha flet për objektivin...

Lulzim  Basha, ne nje deklarate per mediat thotë se emergjencë është zgjidhja e krizës politike nëpërmjet zgjedhjeve të lira. Sipas tij, propozimet e opozitës...

Basha propozon reformë radikale të sistemit zgjedhor: “Qeveria kalimtare garante për...

Kryedemokrati Lulzim Basha propozon reformë radikale të sistemit zgjedhor. Në një takim me të rinj dhe intelektualë Basha ka prezantuar platformën për reformimin e...

Propozimi i opozitës gjen dakordësi dhe nga socialistët, si do të...

Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore ka diskutuar një tjetër propozim të opozitës së bashkuar, përdorimin e  teknologjisë në zgjedhje. Opozita e bashkuar propozon, që në...

Miliarderi që do sfidojë Trumpin në nëntor, zbulohen sekretet e kandidatit...

Ngjitja e papritur e Majkëll Blumberg në sondazhe, është nxitur kryesisht nga shpenzimi i një sasie të madhe parash nga vetë biznesmeni. Ato po...

“Zgjedhje në qarqet pa kryebashkiakë”, Balla kërkesë Presidentit Meta: Zgjohu nga...

Partia Socialiste ka mbledhur sot Kryesinë, ku është diskutuar për Kongresin që do mbahet në 29 shkurt. Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla,...

“Përshëndes qëndrimin e KiE-s”, Bardhi i vendosur: Kriza zgjidhet vetëm me...

Nga selia blu, Gazmend Bardhi foli sërish për ndryshimin që shqiptarët kerkojne ne dite te tilla. Duke risjellë zgjedhjet e 30 Qershorit serish ne vemendje,...

DETAJE/Delegacioni i KiE i shkon në zyrë, Meta iu thotë hapur...

Meta ka pritur sot në takim delegacionin e nivelit të lartë të Kongresit të Autoriteteve Lokale dhe Rajonale të Këshillit të Europës, i cili...