Tag: ZGJEDHJET

“Ne këtu as votat nuk dimë të numërojmë”, Fuga për zgjedhjet...

Akademiku i njohur Artan Fuga ka reaguar në lidhje me zgjedhjet në Mal të Zi, ku sipas rezultateve të deritanishme kryeson partia e presidentit...

Ulet popullsia/Dibra humbet një deputet, si lëviz mandati

Raportet dhe shqetesimet e ngritura se fundmi, lidhur me popullsine shqiptare, qe sa vjen dhe reduktohet, duket se jane te verteta. Kjo eshte reflektuar...

EMRAT/PD përparon në fazën tjetër, caktohet komisioni i vlerësimit të kandidatëve...

Partia Demokratike ka caktuar komisionin e Vlerësimit të kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Pesë emrat e përzgjedhur janë figura të spikatura në...

ARSYEJA/Trump kërkon shtyrje të zgjedhjeve presidenciale në SHBA

Presidenti amerikan Donald Trump ka kërkuar që zgjedhjet presidenciale që duhet të mbahen në nëntor të shtyhen. Kërkesën e tij Trump e ka argumentuar me...

“Zgjedhjet në universitete mbahen nesër”, Ish-deputetja rendit problemet: Vota nuk ka...

Nje dite para zgjedhjeve qe priten te mbahen ne universitete, Albana Vokshi ka bere nje reagim te fundit, ku shprehet me bindje se keto...

“Dosja 339”, zbardhen urdhër-arrestet e SPAK për krimet zgjedhore

Eshte bërë publike dosja e SPAK për urdhër arrestet në kuadër të dosjes 339, ku përfshihen dhe krime elektorale. Po ashtu mes personave që...

“30-Qershori”/Gjykata e Lezhës vendos kthimin për hetim nga Prokuroria

Gjykata e Lezhës vendos kthimin për hetim nga prokuroria të zgjedhjeve lokale në Bashkinë Lezhë, pas ankimimit të PD. Padia e berë nga PD dega...

Certifikohen rezultatet zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, shqiptarët arrijnë numrin më...

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve miratoi konkluzën për shpalljen e rezultateve zyrtare të zgjedhjeve parlamentare të 15 korrikut në Maqedoninë e Veriut. Gjatë seancës së hapur,...

“Duhej të diskutohej të paktën 1 vit para zgjedhjeve”, OSBE nuk...

Procesi për ndryshimin e sistemit zgjedhor duhet të nisë të paktën 1 vit përpara zgjedhjeve të radhës dhe duhet të jetë gjithëpërfshirës dhe transparent. Deklarata...

Kryesoi në zgjedhjet parlamentare, Basha uron kryeministrin kroat: Pres bashkëpunim mes...

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha nëpërmjet një postimi në Twitter përshëndeti fitoren e zgjedhjeve parlamentare në Kroaci nga partia e kryeministrit...