FOTO/Ftesa e Metës i shkon dhe Rudina Hajdarit, deputetja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ndaje

Deputetja e Grupit Parlamentar Demokrat Rudina Hajdari ka zbuluar se edhe ajo është mes përfaqësuesve politikë të ftuar nga presidenti Ilir Meta për të diskutuar për datën e zgjedhjeve parlamentare të vitit 2021.

Hajdari do të ketë një takim me kreun e shtetit të premten e 4 shtatorit, në orën 17:30.

Ajo kërkon ndihmë nga ndjekësit e saj në rrjetet sociale, duke kërkuar një medim prej tyre se cila do të ishte një datë e përshtatshme për zgjedhjes mes periudhës 15 prill – 15 Maj.

Letra e kreut të Shtetit i shkoi dje edhe kreut të qeverisë Edi Rama si dhe kryedemokratit Lulzim Basha, të cilët do të priten nga presidenti në orët e mesditës njëri pas tjetrit.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje