Tag: Data

FOTOLAJM/Takimi i parë zyrtar mes tyre, Kryemadhi i shkon vetë në...

Bashkëshortë në jetë, presidenti Ilir Meta dhe kryetarja e LSI Monika Kryemadhi zhvillojnë sot takimin e parë zyrtar përballë njëri-tjetrit. Kryemadhi ka zgjedhur që të...

VIDEO/Rama shmangu përshëndetjet dhe shikimet, Basha më i ngrohtë me Metën

Në vrazhdën e takimeve të thirrura për caktimin e datës së zgjedhjeve parlamentare të vitit 2021, presidenti Ilir Meta ka pritur në takim kryedemokratin...

Dita e zgjedhjeve, Rama i hapur përveç një date

Kryeministri Edi Rama nuk ka dhënë asnjë deklaratë pas takimit me Presidentin Ilir Meta se çfarë date ka propozuar për zhvillimin e zgjedhjeve te...

FOTO/Ftesa e Metës i shkon dhe Rudina Hajdarit, deputetja kërkon ndihmën...

Deputetja e Grupit Parlamentar Demokrat Rudina Hajdari ka zbuluar se edhe ajo është mes përfaqësuesve politikë të ftuar nga presidenti Ilir Meta për të...

E FUNDIT/Presidenti Meta kërkon konsultime me partitë politike për zgjedhjet, ftesa...

Presidenti Ilir Meta nis konsultimet për caktimin e datës së zgjedhjeve të ardhshme parlamentare. Në letrën drejtuar kreut të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla...

DATA/Greqia vendos për hapjen e shkollave pavarësisht rasteve

Shkollat në Greqi do të hapen për vitin e ri akademik më 7 shtator, pavarësisht rritjes së numrit të infeksioneve në vend, sipas zëdhënësit...

Merret vendimi për vitin shkollor 2020 – 2021, zbardhet urdhri

Pas mbylljes së këtij viti shkollor online për sistemin parauniversitar, veç maturantëve, Ministria e Arsimit ka nxjerrë urdhrin për nisjen e vitit shkollor 2020-2021. Sipas...

U godit fort nga pandemia, Italia merr vendimin për nisjen e...

Qeveria italiane njoftoi se do të rihapë kufijtë e saj për turistët nga Bashkimi Europian duke filluar nga 3 qershori. Po ashtu mësohet se...

2 shkurti i sotëm është i veçantë, një ditë e tillë...

Sot ndoshta po ta vini re me kujdes, eshte 2 shkurt 2020, ne dukje asgje e veçantë, por ne fakt me detaje e kupton...

Nga Stresi e deri tek Elvana Gjata, zbulohet se kur do...

Festivali i Këngës në Radiotelevizionin Shqiptar ka nisur punën dhe tashmë janë bërë publike dhe edhe datat se kur do të mbahet ky kompeticion. Në...