VIDEO/Rama shmangu përshëndetjet dhe shikimet, Basha më i ngrohtë me Metën

0Shares
0

Në vrazhdën e takimeve të thirrura për caktimin e datës së zgjedhjeve parlamentare të vitit 2021, presidenti Ilir Meta ka pritur në takim kryedemokratin Lulzim Basha dhe përfaqësuesin tjetër të PD Oerd Bylykbashi.

Ndryshe nga takimi me Ramën, takimi me kryedemokratin Lulzim Bashën ishte më i përzemërt për kreun e shtetit.

LIVE – Takim me Kryeministrin dhe Kryetarin e Partisë Socialiste, z.Edi Rama

Publiée par Ilir Meta sur Vendredi 4 septembre 2020

Basha dhe Bylykbashi kanë takuar me grusht Metën dhe përfaqësuesit e tjerë në takim. Kryedemokrati dukej mjaft i lirshëm, duke buzëqeshur me të pranishmit. Sapo ulet ai ngrihet për të përshëndetur me grusht edhe këshilltarin e kreut të shtetit Bledar Dervishaj.

Kryetari i PD, Basha, nga ana e tij, tha: “E vlerësoj shumë ftesën si kryetar i PD dhe i aleancës opozitare…”

Dy aleatë të PS-ë, që u konsultuan me Presidentin sot, propozuan datën 18 prill për zhvillimin e zgjedhjeve parlamentare.

LIVE – Takim me Kryetarin e Partisë Demokratike, z.Lulzim Basha

Publiée par Ilir Meta sur Vendredi 4 septembre 2020

/DRONI/al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje