Tag: zgjdhjet

VIDEO/Rama shmangu përshëndetjet dhe shikimet, Basha më i ngrohtë me Metën

Në vrazhdën e takimeve të thirrura për caktimin e datës së zgjedhjeve parlamentare të vitit 2021, presidenti Ilir Meta ka pritur në takim kryedemokratin...

Zgjedhjet parlamentare, dalin rezultatet përfundimtare në Malin e Zi

Komisioni Shtetëror Zgjedhor i Malit të Zi ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve parlamentare që u zhvilluan dje. Në bazë të numrit 100% të votave,...

“Sot do shtyp butonin për Bashën”, Nuk tërhiqet Rama: Në zgjedhje...

Kryeministri Edi Rama është shprehur i palëkundur se në zgjedhjet e ardhshme do të hiqen koalicionet dhe se formula aktuale do ndryshojë. Sipas tij, sistemin...

Vendimi urgjent pas përplasjeve, KQZ i heq KZAZ-të nga ambientet publike

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që të lëvizë nga ambientet publike komisionet zonale të administrimit të zgjedhjeve (KZAZ). Këtë vendim e kanë marrë...

FOTO/PS regjistrohet në KQZ për zgjedhjet e 30 Qershorit, çfarë ndodh...

Partia Socialiste ka dërguar  kërkesën në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për t’u regjistruar si forcë politike që do të garojë në zgjedhjet vendore të...

SURPIZA & SONDAZHI/ Në se do të bëheshin zgjedhjet sot, ja...

Nga Eduard Zaloshnja Për çdo 100 votues të partive të mazhorancës (PS+PDIU+PSD), do të kishim sot 92 votues të tyre , në qoftë se do...