U godit fort nga pandemia, Italia merr vendimin për nisjen e fluturimeve ndërkombëtare

Ndaje

Qeveria italiane njoftoi se do të rihapë kufijtë e saj për turistët nga Bashkimi Europian duke filluar nga 3 qershori. Po ashtu mësohet se do të anulohet karantina për ata që hyjnë në territorin italian.

Lajmi është berë publik nga Ministrja e Transportit dhe Infrastrukturës, Paola De Michel.

“Do të jetë e mundur të rihapen të gjitha aeroportet duke filluar nga 3 qershori, kur të lejohen sërish lëvizjet ndërajonale dhe ndërkombëtare”, tha ajo.

Nderkaq, rinisja e fluturimeve eshte parashikuar te ndodhe pas 15 qershorit, te pakten per vendet e zones Shengen.

/DRONI.al/

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje