Tag: Italia

Conte dhe zyrtarët e tjerë italianë në Prokurori, akuza nga familjarët...

Kryeministri italian, Giuseppe Conte, do të merret në pyetje si pjesë e një hetimi të drejtuar nga të afërmit e viktimave të koronavirusit, pasi...

Infermierja e re italiane me Covid: Të mallkuar ata që nuk...

Infermierja Giulia Medea Oriani, 30 vjeçe, jeton dhe punon në zonën e Milanos dhe ka qenë pozitive me koronavirus për 21 ditë. Pastaj, për...

“Greqia mbyll kufijtë për italianët”, reagon ashpër ministri: Nuk i pranojmë...

Italia nuk do të trajtohet si një koloni lebroze, tha të Shtunën Ministri i Jashtëm Luigi Di Maio, duke premtuar një mirëseardhje të ngrohtë...

U godit fort nga pandemia, Italia merr vendimin për nisjen e...

Qeveria italiane njoftoi se do të rihapë kufijtë e saj për turistët nga Bashkimi Europian duke filluar nga 3 qershori. Po ashtu mësohet se...

DETAJE/I dënuar me 10 vite burg në Itali, ku u kap...

Një 50-vjeçar eshte kapur dhe arrestuar me qëllim ekstradimi drejtë Italisë,  pasi ishte i dënuar për trafikim të lëndëve narkotike. "Shërbimet e Policisë së Drejtorisë...

Trafiku vijon dhe në kohë pandemie/Kapet 1 ton drogë nga Shqipëria...

Një sasi e madhe droge është kapur nga autoritetet italiane mëngjesin e sotëm në brigje te Barit. Antimafia Italiane, në bashkëpunim me Repartin Operativ të...

Kur do të dali nga izolimi Italia, datat se kur zerohen...

Disa rajonë në Itali kanë regjistruar shifra të ulëta të koronavirusit dhe duan që të dalin më shpejt nga izolimi. Por kur do zerohen...

Nis riatdhesimi, qytetarët e kthyer do të kontrollohen nga kamerat e...

Sot fillon udhetimi i pare i riatdhesimit per ne Rome, me paketat e ofruara ngq qeveria. Ministrja e Infrastrukturës u shpreh se hotelet në Durrës...

FOTO/Plazhi nuk do të mungojë këtë verë, Italia hedh propozimet e...

Miliona njerëz vizitojnë plazhet italiane çdo verë dhe më shumë se një muaj nga vendosja e shtetrrethimit në vendin fqinj si pasojë e Covid-19,...

Presidenti Trump urdhëron dërgimin e ndihmave në Itali: Është aleati ynë...

Presidenti amerikan Donald Trump të Premten urdhëroi zyrtarët e lartë të administratës amerikane të ndihmojnë Italinë në luftimin e koronavirusit të ri duke siguruar...