Tag: Italia

Ish kryeministri Italian Romano Prodi jep alarmin: Turqia po përforcon pozitat...

Rasti i Shqipërisë / Marrëdhëniet në Mesdhe që i shërbejnë Jugut Nga Romano Prodi në Il Messagero (Prodi ka qenë kryeministër i Italisë në vitet...

Nga Shqipëria për në Itali, pasagjerët shqiptarë konfirmohen pozitivë me Covid-19

Mediat italiane raportojnë se 12 pasagjerë të fluturimit Tiranë-Perugia kanë rezultuar pozitivë me Coronavirus. Kjo është edhe arsyeja pse rajoni i Umbrias ka përfshirë edhe...

Udhëtimet drejt Italisë, ambasada e vendit fqinj tregon kategoritë dhe kushtet

Ambasada italiane në Shqipëri ka dhënë udhëzime për shqiptarët që duan të udhëtojnë drejt Italisë dhe kushtet që ata duhet të plotësojnë. Sipas njoftimit udhëtimet...

Mijëra paund dhe euro në autobus, arrestohet shoferi në Durrës

Plot 25 pako me 545 celularë kontrabandë, 2 kondicionerë, goma kamioni dhe automjeti, si dhe pako me veshje të ndryshme janë sekuestruar në portin...

Operacion italo-shqiptar, disa arrestime për akuza të rënda, të përfshirë dhe...

Një operacion policor është duke u zhvilluar për të realizuar 20  arrestime për trafikim të paligjshëm dhe trafik droge, përdorim të armëve dhe përfshirjen...

EMRAT/Të dënuar për vepra të rënda, ekstradohen nga Belgjika dhe Italia...

Dy persona janë ekstraduar ng Belgjika dhe një tjetër nga Italia. Mësohet se nga Tirana me Interpol Belgjikën u krye ekstradimi nga Belgjika drejt...

Disa të infektuar nga Tirana në Itali, guvernatori kërcënon me bllokim...

Guvernatori i Toskanës Enrico Rossi në Itali ka kërcënuar me pezullimin e fluturimeve me Shqipërinë pas numrit të lartë të rasteve me koronavirus të...

Conte dhe zyrtarët e tjerë italianë në Prokurori, akuza nga familjarët...

Kryeministri italian, Giuseppe Conte, do të merret në pyetje si pjesë e një hetimi të drejtuar nga të afërmit e viktimave të koronavirusit, pasi...

Infermierja e re italiane me Covid: Të mallkuar ata që nuk...

Infermierja Giulia Medea Oriani, 30 vjeçe, jeton dhe punon në zonën e Milanos dhe ka qenë pozitive me koronavirus për 21 ditë. Pastaj, për...

“Greqia mbyll kufijtë për italianët”, reagon ashpër ministri: Nuk i pranojmë...

Italia nuk do të trajtohet si një koloni lebroze, tha të Shtunën Ministri i Jashtëm Luigi Di Maio, duke premtuar një mirëseardhje të ngrohtë...