Tag: fluturime

LISTA/Të gjitha shtetet në Europë ku mund të udhëtohet, pavarësisht koronës

Sezoni kryesor i udhëtimeve për pushime në Evropë po përfundon. Sidoqoftë disa rajone njoftojnë rritje të rasteve të koronës dhe rregulloret e udhëtimeve aktualizohen...

Koronavirusi/Çfarë maske duhet të mbajmë gjatë fluturimeve në periudhën e pandemisë

Gjatë kësaj periudhe të pandemisë së koronavirusit, udhëtimet janë shumë pak të rekomanduara, në mënyrë që të parandalohet përhapja e virusit. Organizata Botërore e Shëndetësisë...

E FUNDIT/Një tjetër vend bllokon fluturimet nga Shqipëria

Një tjetër vend ka vendosur që të bllokojë fluturimet nga Shqipëria. Këtë herë është Polonia. Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme dhe Ambasada e...

Aeroporti i Rinasit konfirmon 32 fluturime, një apel udhëtarëve

Aeroporti Nënë Tereza ka njoftuar 32 fluturimet e konfirmuara për ditën e sotme. Me anë të një njoftimi ajo i bën apel qytetarëve të respektojnë...

Ja sa shanse ka që të infektoheni me Covid-19 në avion,...

Nëse vendosni të fluturoni, shanset që ju të merrni Covid-19 janë të ulta, sipas një analize të  ekspertëve. Megjithë rreziqet e njohura të hapësirave...

LISTA/Shtohen fluturimet nga Rinasi, por kufizimet mbeten të njëjtat

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” njoftoi se për sot, 19 gusht, janë konfirmuar 33 fluturime në destinacione të ndryshme. Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” kërkon nga pasagjerët...

Njoftim i rëndësishëm për ata që planifikojnë të fluturojnë në Greqi

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës ka bërë një njoftim me rëndësi lidhur me fluturimet drejt Greqisë. Në njoftim thuhet: Në vëmendjen e pasagjerëve që fluturojnë për...

Greqia ndryshon vendim, deri kur lejon fluturime me Shqipërinë nga aeroporti...

Autoriteti Grek i Aviacionit Civil ka njoftuar se është lejuar që të udhëtohet për në Greqi dhe që nga Greqia deri më datën 15...

Greqia izolon Shqipërinë dhe nga ajri, kur mund të kalojnë kufirin...

Ambasada e Greqisë në Tiranë ka njoftuar zyrtarisht këtë të shtunë datat, se deri kur do të jenë në fuqi masat e ndalimit për...

Nuk mund të udhëtojnë të gjithë, Aeroporti i Rinasit njofton fluturimet...

Aeroporti i Rinasit përmes një postimi  në facebook njofton 30 fluturimet që janë konfirmuar për ditën e sotme 23 korrik 2020. Në njoftim udhëtarëve i...