Koronavirusi/Çfarë maske duhet të mbajmë gjatë fluturimeve në periudhën e pandemisë

Gjatë kësaj periudhe të pandemisë së koronavirusit, udhëtimet janë shumë pak të rekomanduara, në mënyrë që të parandalohet përhapja e virusit.

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë së fundmi një postim në profilin zyrtar të saj në “Facebook”, ku ka zbuluar llojet e maskave që çdo udhëtar duhet të përdor gjatë fluturimeve në kohë pandemie.

Sipas OBSH-së, ata mbi 60 vjeç ose persona me probleme shëndetësore, duhet që të vendosin maskë mjekësore.

Ndërsa njerëzit që ndihen të shëndetshëm dhe nuk kanë simptoma, duhet që të vendosin maska të thjeshta, për të parandaluar përhapjen e Covid-19 te të tjerët.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje