Tag: ZGJEDHJET

ZGJEDHJET/ Sa kushtoi 25 qershori? – PS më “dorëshpuara”, PD më...

Nga ajo çka vetë partitë politike kanë raportuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, fushata elektorale procesin e 25 qershorit ka kushtuar plot 250 milion...

EKSKLUZIVE/ Raporti i plotë i Ministrave Teknikë: Kjo është pamja e...

Droni.al ka siguruar të plotë raportin e minitrave teknikë duke publikuar kështu një pamje të rrallë dhe dramatike në të cilat zhvillohen zgjedhjet në...

Ministrat teknikë sjellin raportin: Ja ecuria e zgjedhjeve të qershorit dhe...

Ministrat teknikë kanë përgatitur raportin paraprak për zgjehdjet ndërkohë që pritet sot të deklarojnë dorëheqjen. Më poshtë është një përmbledhje e raportit paraprak që u...

Task Forca: Është mbyllur monitorimi i zgjedhjeve, së shpejti ju paraqesim...

Zëvendëskryeministrja, Ledina Mandija ka dhënë një deklaratë për mediat ku ka sqaruar se është mbledhur gjithë informacioni I duhur për monitorimin e zgjedhjeve. Mandija është...

Analiza e fondacionit gjerman: Ja pse Lulzim Basha humbi zgjedhjet

Fondacioni “Konrad Adenauer” ka përgatitur një analizë për zgjedhjet në Shqipëri. Walter Glos shkruan në analizën e tij se socialistët dolën nga këto zgjedhje...

Zogaj: Rama preu në besë Bashën, një fitore me manipulim votash

Ish-kandidati për deputet i PD në Lezhë dhe shkrimtari Preç Zogaj ka qenë I ftuar këtë mëngjes në emisionin ‘Vila24’ në ‘News24’. Duke iu...

Çako: Ja sa vepra penale të lidhura me zgjedhjet kanë ndodhur

Në një dalje për shtyp drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako bëri bilancin e punës gjatë fushatës elektorale të 25 qershorit. Ai theksoi...

Zhvillohet mbledhja e Task Forcës: Prokuroria të ndjekë me përparësi çdo...

Sot u zhvillua mbledhja e tretë e Task-Forcës (grupit ndërinstitucional) të ngritur me Vendimin e Këshillit të Ministrave nr. 473, datë 01.06.2017 “Për marrjen...

Zhvendoset qendra e KZAZ, Rama: Është veprim i padrejtë, kushte të...

Zëvendëskryetari i LSI-së ka dhënë sot një deklaratë për mediat në lidhje me zhvendosje enjë qendre të KZAZ-së. Bëhet fjalë për qendrën numër 80 të...

ZGJEDHJET E 25 QERSHORIT/ Ja masat që ndërmerr policia

Altin Qato, Drejtor i Departamentit të Rendit dhe Sigurisë Publike ka njoftuar sot “Masat e Policisë së Shtetit për zgjedhjet e datës 25 Qershor...