EMRAT/Miratohet ngritja e Komisionit të Posaçëm për zgjedhjen e anëtarëve të KQZ, ja anëtarët

Kuvendi voton ngritjen e Komisionit të Posaçëm që do të përzgjedhë anëtarët e KQZ. Komisioni u ngrit me 95 vota pro, 5 kundër dhe 3 abstenim.

Mësohet se komisioni përbëhet nga PS: Damian Gjiknuri kryetar,  Adnor Shameti dhe Alket Hyseni.

Opozita parlamentare do të përfaqësohet nga Myslim Myurrizi dhe Edmond Stojku. Gjithashtu edhe opozita jashtëparlamentare do të ketë përfaqësuesin e saj në këtë komision, i cili është Oerd Bylykbashi.

Komisioni parashikohet të përmbyllë veprimtarinë deri më 2 tetor.

VIJON..

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje