Tag: komisioni

Komisioni i Venecias vendos datën e sesionit plenar, kur shqyrtohen emërimet...

Komisioni i Venecis do të mblidhet në qershor. Komisioni i Venecias ka caktuar datat 18 dhe 19 qershor për sesionin plenar, në të cilin...

Kushtetuesja ‘ngriu’ krijimin e qeverisë, Kurti drejtohet Komisionit të Venecias për...

Zyra e Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti ka njoftuar se dje kryeministri ka dërguar kërkesë për opinion në Komisionin e Venedikut lidhur me kompetencat...

Zëri i Amerikës zbardh raportin e plotë të ‘Venecias’: KED shkeli...

Zëri i Amerikës ka zbardhur detaje nga raporti paraprak i Komisionit të Venecias për çështjen e Gjykatës Kushtetuese. Duhet thënë se raporti është një shuplakë...

AXHENDA/Komisioni i Venecias sërish në Tiranë, këtë herë për paketën Antishpifje

Sot, në Tiranë, nis takimet një delegacion i Komisionit të Venecias, lidhur me  Paketën Antishpifje. Kjo e fundit u kundërshtua shumë nga organizatat mediatike dhe...

Ardi Veliu në sitën e vettingut, zbardhet deklarata e pasurisë dhe...

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu është paraqitur ditën e sotme në Komisionin e Jashtëm të Vlerësimit ne procesin e Vettingut....

EMRAT/Gara për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit, si u pëzgjodhën...

22 aplikantë për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit janë skualifikuar, ndërsa 18 kandidatë kanë fituar të drejtën e vazhdimit të garës. Kandidatët e...

Mazhoranca injoron denoncimet e KiE, Komisioni i Medias rrëzon dekretin e...

Komisioni i Medias ka rrëzuar në mbledhjen e sotme dekretin e Presidentit të Republikës për kthimin e paketës antishpifje, pavarësisht kritikave të Bashkimit Europian...

Komisioni për Metën i kërkon Venecias të hetojë dhe për çështjen...

Pavaresisht çdogjëje, Komisioni Hetimor për presidentin Ilir Meta ka vijuar punën duke kërkuar të nxjerrë shkaqe për shkarkimin e Metës ku sot kërkuan te...

Komisioni voton pro shkarkimit të Arben Malajt, si u ndanë votat

Komisioni i Ekonomisë ka miratuar propozimin e qeverisë për shkarkimin e Arben Malajt nga Bordi Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë. 12 anëtarë të Komisionit të...

“Ka mbërritur një material sekret nga Meta”, deputetët akuza në komision:...

Komisioni Hetimor ka rinisur procedurat për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, në lidhje me çdekretimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Ulsi Manja ka urdhëruar që...