Tag: kuvendi

FOTO/Meta i lumtur pas dhuratës nga Ruçi: Me kryetrimin e Pavarësisë...

Në kulmin e përplasjeve me kryeminsitrin Edi Rama, presidenti Ilir Meta ka kohe dhe per te marre dhurata, kjo e fundit nga kreu i...

Kodi zgjedhor/Meta paralajmëron për vendimin e prerë që merr së shpejti

Kodi Zgjedhor pritet të jetë sërish objekt i debatit politik. Kjo për faktin se presidenti Meta ka dhënë sinjale të qarta gjatë emisionit “Opinion”...

“Shkatërroi konsensusin e 5 Qershorit”, Basha ka dy fjalë për votimin...

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar në Twitter për votimin e sotëm në Kuvend, ku në mënyrë të njëanshme nga Edi Rama është...

Sot afati i fundit për të aplikuar për KQZ-në e re,...

Sot është afati i fundit i aplikimit për vendet vakante të KQZ-së së re. Mesohet se kane aplikuar për kryetar Ilirjan Celibashi dhe Ilir...

EMRAT/Miratohet ngritja e Komisionit të Posaçëm për zgjedhjen e anëtarëve të...

Kuvendi voton ngritjen e Komisionit të Posaçëm që do të përzgjedhë anëtarët e KQZ. Komisioni u ngrit me 95 vota pro, 5 kundër dhe...

E FUNDIT/Kuvendi miraton me 106 vota pro ndryshimet kushtetuese

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar sot me 106 vota pro dhe 10 kunder, ndryshimet kushtetuese për të prekur rregullat e garës në zgjedhjet e...

Balla zbulon gjendjen e njërit prej deputetëve të infektuar me COVID-19

Kryetari i Grupit i PS Taulant Balla nga foltorja e Kuvendit u shpreh se deputeti Roshi po kalon një gjendje të rëndë shëndetësore. “Zoti Enver...

Hiqet tatim-fitimi për bizneset e vogla, kuvendi miraton disa akte

Kuvendi i Shqipërisë miratoi Aktin Normativ për rishikimin për herë të tretë të buxhetit të shtetit si pasojë e situatës së krijuar nga pandemia e...

Infektimi i deputetëve, merret vendimi lidhur me seancat parlamentare

Dy seancat plenare që kanë mbetur për këtë legjislaturë, Kuvendi nuk i ka pezulluar, por ka marrë vendim për të shkurtuar kohën e diskutimeve,...

Vala e infeksionit në Kuvend, konfirmohen pozitivë dhe dy deputetë

Pas deputetit Ralf Gjoni, edhe dy të tjerë kanë rezultuar pozitiv për koronavirusin. Burime për Abcnews.al bëjnë të ditur se edhe Enver Roshi edhe Elio Hysko janë infektuar me...