Tag: kuvendi

FOTO/ Kuvendi mblidhet në orën 10:00, ja rendi i ditës

Kuvendi i Shqipërisë mblidhet sot në seancë plenare në orën 10:00. Në rendin e ditës parashikohet miratimi i disa ndryshimeve dhe shtesave në Buxhetin...

Buxheti 2018, 90 milionë lekë i shkojnë Kuvendit për blerje makinash,...

Komisionet parlamentare kanë paraqitur ditën e djeshme në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave propozimet e bëra gjatë diskutimeve të zërave të parashikuara në projektligjin...

Nis seanca parlamentare, kryeministri Edi Rama prezanton buxhetin

Në Kuvend sot do të votohet buxheti i vitit 2018, që është prezantuar që në nisje të seancës në linja të përgjithshme nga vetë...

FOTO/ Buxheti 2018 “zbret” sot në Kuvend për votim, priten debate...

Seanca e ditës së sotme në Kuvend, pritet të jetë një nga më të tensionuarat e kësaj legjislature të re, e influencuar nga vetë...

FOTO/ Komisioneri Johanes Hahn takon Kryemadhin dhe Vasilin

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi dhe kreu i grupit parlamentar, Petrit Vasili, kanë zhvilluar një takim me Komisionerin për Zgjerimin në BE, Johanes Hahn....

TVSH heq dorë nga “bojkoti”, rikthehet sinjali i Kuvendit

TVSH bojkotoi Kuvendin duke mos lejuar qe te transmetohej nga te gjitha televizionet. Ky fakt kaloi në përmasat e skandalit, ka qenë jo vetëm...

Vjedhja e votave në seancën e Kuvendit, PD zbardh skenarin

Pas dyshimeve mbi menyren e votimit te Gramoz Ruçit si kryetar Kuvendi ka ardhur dhe reagimi i PD. Në deklaratën e publikuar nga kjo parti...

EMRI/ Përfundon seanca e pare e Parlamentit, zgjidhen sekretare tre deputetët...

Ka përfunduar seanca e parë e Kuvendit të Shqipërisë. Në seancën e cila filloi ne oren 10:00  u caktuan 3 deputetët më të rinj të...

Kosovë, ndërpritet sërish seanca e Kuvendit, a do të zgjidhet kryetari...

Kuvendi i Kosovës vazhdoi sot seancën konstituive për zgjidhen e organeve drejtues të Kuvendit, kryetarin dhe nënkryetarët, por mungesa e deputetëve të PAN-it ka...

LISTA/ Ja 140 deputetët e rinj të Kuvendit të Shqipërisë

Po shkon drejt përfundimit procesi i numërimit të votave në të gjithë vendin. Në zgjedhjet e së dielës PS siguroi 74 mnadate, PD 43...