Sot afati i fundit për të aplikuar për KQZ-në e re, çojnë emrat dhe dy kandidatë të tjerë

0Shares
0

Sot është afati i fundit i aplikimit për vendet vakante të KQZ-së së re. Mesohet se kane aplikuar për kryetar Ilirjan Celibashi dhe Ilir Rusmajli.

Burimet pranë Partisë Socialiste thonë se i “preferuari” i mazhorancës është Celibashi Ndërsa Prokurori i Krujës, Petrit Çano aplikon për tu bërë anëtar i KAS.

Sa i përket Ilir Rusmalit, ka qenë ish- ministër drejtësie në qeverinë e PD, kurse Celibashi ka qenë gjyqtar, kryetar KQZ-je por edhe Ministër për Marrëdhëniet me Parlamentin, por u hoq pa përfunduar ende 1 vit nga marrja e detyrës në 2013.

KANDIDATURAT E DEPOZITUARA PËR KQZ

Irsa Rusi, komisionere dhe Komisioni Rregullator
Agim Paskali Komisioni Rregullator dhe KAS
Halil Hyseni-Komisioner
Hysen Osmanaj-Komisioner, zv.komisioner, komisioni Rregullator- KAS
Ledio Braho – KAS
Lefterie Lleshi- Komisioner, Komisioni Rregullator, KAS
Odeta Berberi – Komisioni Rregullator
Arens Cela – Komisioni Rregullator, KAS
Anjeza Dajzmaili – Komisioni Rregullator

Spiro Maliqi – Komisioni Rregullator, KAS

Naim Mecalla – Komisioni Rregullator
Redinela Beqiraj- KAS
Durim Grabova – Komisioni Rregullator, KAS
Farie Osmani – KAS
Arben Xhiku – Komisioner, zv.komisioner dhe Komisioni Rregullator
Theodhori Sollaku – Komisioni Rregullator, KAS
Përparim Shullazi
Eldrina Karafili – KAS
Lealba Pelingu
Akil Mustafa – komisioner, zv.komisioner, Komisioni Rregullator
Arben Isaraj – KAS
Odeta Seferaj
Lindita Tako – Komisioni Rregullator, KAS
Kamerion Salillari
Ardian Myslimaj

Kujtojme se dje Kuvendi miratoi ngritjen e Komisionit të Posaçëm që do të përzgjedhë anëtarët e KQZ.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje