Tag: kuvendi

“Më kanë kërcënuar”/Rudina Hajdari merret në mbrojtje

Pasi deklaroi se ishte kërcënuar, burimet bënë me dije se deputetes Rudina Hajdari i është vendosur një truprojë nga Garda e Republikës. Sipas informacioneve, mësohet...

Hapja e negociatave/Rama bën lojën e “krushqive”: Mos u bëni qesharakë,...

Kryeministri Edi Rama ka folur dhe njëherë për procesin e integrimit dhe datën e hapjes së negociatave me  BE. Nga foltorja e Kuvendit, Kryeministri...

Mazhoranca vijon “betejën” me Presidentin, rrëzohen dy dekretet e Metës

Mazhoranca vijon të tregohet kokëfortë me presidentin Meta dhe diten e sotme ka rrëzuar dy dekrete të presidentit, atë për Kodin Penal, si dhe...

LISTA/Kush janë 6 gjyqtarët që kërkojnë një vend në Kushtetuese

Kuvendi i Shqipërisë ka rihapur garën për anëtar të Gjykatës Kushtetuese. Prej kandidatëve,  do të përzgjidhet vetëm një që do të plotësojë  “vakancën e...

“Kuvendi do digjej”, Meta flet sërish për dokumentin sekret: Ju duket...

Presidenti Ilir Meta është pyetur sërish për dokumentin sekret që dispononte, të informacionet e të cilit i bëri publik në seancën dëgjimore në komision....

Mbarojnë pushimet, deputetët rikthehen në Kuvend, zbardhet rendi i ditës

Më 2 shtator 2019 Kuvendi i Shqipërisë rinis punimet për sesionin e ri parlamentar. Përmes një njoftimi, Kuvendi sqaron se seanca e parë plenare...

Kuvendi njofton rihapjen e garës për zgjedhjen e anëtarit të ri

Kuvendi njofton sot rihapjen e garës për zgjedhjen e anëtarit të ri që do zëvendësojë gjyqtarin e shkarkuar nga Vettingu, Fatos Lulo, në mënyrë...

Meta kthen tjetër ligj, koncesionin për aksin “Porti i jahteve-Orikum-Dukat”

Presidenti Ilir Meta ka rrezuar një tjetër koncesion të qeverisë. Bëhet fjalë për projektimin, ndërtimin dhe mirëmbajtjen e rrugës “Porti i jahteve – By-Pass...

Sot seanca e fundit parlamentare, çfarë pritet të ndodhë në sallë

Kuvendi i Shqipërisë zhvillon ditën e sotme seancën e fundit parlamentare për këtë sezon. Mësohet se në seancë pritet të mbahet një interpelancë e thirrur...

Vijon përplasja me mazhorancën, Meta kthen dhe një ligj tjetër

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka kthyer qeverisë dy ligje, të miratuara në seancën e 20 qershorit. Perveç ligjit për privatizimin dhe dhënien në...