LISTA/Kush janë 6 gjyqtarët që kërkojnë një vend në Kushtetuese

Kuvendi i Shqipërisë ka rihapur garën për anëtar të Gjykatës Kushtetuese. Prej kandidatëve,  do të përzgjidhet vetëm një që do të plotësojë  “vakancën e parakohshme” të krijuar për shkak të mbarimit para afatit ligjor të mandatit të Fatos Lulos.

Ditën e sotme, Kuvendi ka publikuar listën me 6 kandidatë që kanë paraqitur interes dhe kanë aplikuar për gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese.

Kandidatët:

  1. Ardita Buna Alsula
  2. Ded Kasneci
  3. Klodian Rado
  4. Regleta Panajoti
  5. Shaqir Hasanaj
  6. Vjosa Bodo Mujo

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje