Tag: kuvendi

“Parlament ilegjitim, skandal”, Maliqi: Deputetët e shitur të opozitës që votuan...

Deputeti Lefter Maliqi ka bërë një tjetër deklaratë të fortë, duke dalë kundër parlamentit dhe votimit të rezolutës për shkarkimin e presidentit Meta. Maliqi...

FOTO/Axhenda e sotme në Parlament kushtuar vetëm presidentit Meta

Parlamenti do të mblidhet me kërkesën e veçantë të Partisë Socialiste ditën e sotme. Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot në orën 10:00,...

Komisioni i Pavarur i Monitorimit raport Kuvendit: Arta Marku shkeli proçedurat

Komisioni i Pavarur i Monitorimit  i ka dërguar një raport Kuvendit. Në raport ka pasur edhe kritika për kryeprokuroren  Arta Marku, duke shkelur rekomandimet e...

VIDEO/Zhvendoset protesta, opozita marshon sërish, policia merr masa

Tre orë pas nisjes së protestës, opozita ka vendosur të zhvendosë turmën e protestesve drejt Parlamentit nën udhëheqjen e kryedemokratit Lulzim Basha. “Të gjithë drejt...

EMRI/U vetëplagos me armën e të shoqes police, ndërron jetë 50-vjecari

Ka ndërruar jetë në spital 50 vjeçari Bernard Uka, i cili u vetëplagos sot rreth orës 11:55 në banesën e tij përballë godinës së...

LAJM I FUNDIT/Vetëplagoset një person para Kuvendit, dërgohet me urgjencë në...

Një ngjarje e rende ka ndodhur para Parlamentit, në Tiranë. Sipas informacioneve paraprake, mëohet se një person është vetëplagosur. Ngjarja ka ndodhur në banesën e shtetasit...

Zyrtarizohen dy grupet e reja parlamentare, ja kush e përfaqëson PD...

Deputetët  e rinj opozitarë tashmë do të kenë dhe dy grupe parlamentare në Kuvend. Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi njoftoi sot se grupi parlamentar i...

Sot mbahet seancë plenare, çfarë ka vendosur opozita

Kuvendi sot do të mbajë  séance plenare, ndërsa derimë tani burime nga Partia Demokratike bëjnë me dije se nuk do të ketë protestë ashtu...

VIDEO/Momenti kur deputeti i ri qëllohet me bojë të kuqe, Gjoni...

Janë publikuar dhe pamjet e para kur deputeti i ri i LSI është sulmuar me bojë të kuqe. Një djalë ka qenë i ulur tek...

“Kuvendi i Shqipërisë u çmend” Fuga: Po ikën nga funksionet e...

Akademiku dhe profesori Artan Fuga në një postim në rrjetet sociale është ndalur tek Kuvendi i Shqipërisë, tani pas largimit dhe të opozitës dhe...