“Kuvendi do digjej”, Meta flet sërish për dokumentin sekret: Ju duket shpikje e presidentit….

Presidenti Ilir Meta është pyetur sërish për dokumentin sekret që dispononte, të informacionet e të cilit i bëri publik në seancën dëgjimore në komision. Kujtojmë se dokumenti fliste për një tentativë për të djegur Kuvendin, dhe presidenti ishte perpjekur të shmangte këtë ngjarje të rrezikshme.

Meta tha se dokumentin e disponon dhe ai ka kërkuar që ti vihet ne dispozicion deputetëve të Kuvendit.Kreu i shtetit ka thënë se i qëndron deklaratave të tij dhe se ai nuk ka thënë ndonjëherë gënjeshtra.

Madje ai shton se situata e krijuar ditën e votimeve ishte “një situatë e çmendur” dhe këtë ai tha se e konfirmoi raporti i OSBE-ODIHR.

Informacioni është tërësisht i vërtetë, ju e dini se më parë vendi ka përjetuar konfrontime, ka patur plagosje… kshuqë nuk besoj se është diçka që ka ndodhur para 100 vjetësh.

Por ndoshta tani që kanë përfunduar pushimet duket sikur gjithçka ka qenë e qete dhe duket si shpikje e presidentit”,-tha Meta.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje