“Më kanë kërcënuar”/Rudina Hajdari merret në mbrojtje

Pasi deklaroi se ishte kërcënuar, burimet bënë me dije se deputetes Rudina Hajdari i është vendosur një truprojë nga Garda e Republikës.

Sipas informacioneve, mësohet se ajo është parë sot në Kuvend e shoqëruar ngado nga një person.

Kujtojmë se deputetja deklaroi nga foltorja se kishte marrë kercenime ne zyrë dhe i kërkoi Gramoz Ruçit te merrte masa per sigurimin e Kuvendit.

“Nuk mund të ndodhë sot që një deputet të kërkcënohet, është e papranueshme që një femër të kërcënohet. Kam pasur raste që kanë ardhur në zyrën time dhe më kanë këcënua. Merrni masa para se të kemi një viktimë.”,-deklaroi më herët deputetja.

KB/DRONI.al

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje