Mazhoranca vijon “betejën” me Presidentin, rrëzohen dy dekretet e Metës

Mazhoranca vijon të tregohet kokëfortë me presidentin Meta dhe diten e sotme ka rrëzuar dy dekrete të presidentit, atë për Kodin Penal, si dhe për Akademinë e Shkencave.

11 deputetë votuan pro dekretit të Metës për Kodin Penal, ndërsa 85 të tjerë u shprehën kundër, duke bërë që të rrëzohet dekreti. Sipas qeverisë ndryshimet në Kodin Penal synojnë parandalimin e krimeve, veçanërisht ndaj bluzave të bardhave apo armëmbajtjes pa leje.Ndërkohë dekreti për Akademinë e Shkencave  u rrëzua 20 pro Metës dhe 78 kundër.

Po ashtu është miratuar edhe vendimi për anëtarët zëvendësues në komisione.

vijon..

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje