Tag: parlamenti

Meta: U shkel 5 Qershori, por do t’i jap edhe një...

Presidenti Ilir Meta ka pritur në një takim ambasadoren e Francës, Sh.S.Znj Christina Vasak, pasi kjo e fundit ka përfunduar misionin e saj në...

Kodi zgjedhor/Vjen reagimi i parë ndërkombëtar, thirrja për Ramën: Shkelje e...

Zëdhënës i PPE për politikën e Jashtme, deputet në parlamentin Europian, Michael Gahler ka reaguar pas miratimit të Kodit të ri zgjedhor nga mazhoranca. "Duke...

Meta përkrah draftin e opozitës për Kodin Zgjedhor: Opozita kërkon konsensus...

Pas draftit të dorëzuar dje nga opozita e bashkuar, ka reaguar Presidenti i Republikës, Ilir Meta. Ai përshëndeti zyrtarizimin e propozimeve të bëra dhe shkruan...

Pavarësisht rasteve deputetët rikthehen në Parlament, miratohen një sërë projektligjesh

Ditën e sotme, deputetët do të mblidhen sërish në seancë plenare, pavarësisht rasteve me COVID-19 që u shfaqën dje në Kuvend. Në seancën plenare do...

Infektimi i deputetëve, merret vendimi lidhur me seancat parlamentare

Dy seancat plenare që kanë mbetur për këtë legjislaturë, Kuvendi nuk i ka pezulluar, por ka marrë vendim për të shkurtuar kohën e diskutimeve,...

“5 Qershori”, Kuvendi miraton marrëveshjen, vetëm 6 vota kundër

Kuvendi ka miratuar marrëveshjen e 5 qershorit të dakordësuar në Këshillin Politik me 97 vota pro në seancën e sotme. 74 vota pro ishin nga...

Opozita parlamentare sërish kërkesë Ramës: Duam takim urgjent, janë 28 deputetë...

Një tjetër kërkesë për për takim me kryeministrin Edi Rama dhe kreun e grupit parlamentar Taulant Balla për çështjen e reformës zgjedhore është depozituar...

FOTO/Kujtim Gjuzi përjashtohet nga Parlamenti, vendimi lidhet me kryeministrin Rama

Deputeti Kujtim Gjuzi është përjashtuar me 10 ditë nga komisionet dhe seancat plenare, pasi i ndërpreu fjalën kryeministrit Edi Rama në parlament. Në vendimin thuhet...

Zyrtarja e PE i kthen përgjigje Aleancës: Do vazhdojmë hetimet në...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka marrë përgjigje për letrën drejtuar presidentit te Parlamentit Europian. Përmes një postimi në Facebook, Aleanca bën me dije...

Lleshaj justifikon prapë dhunën tek TK: Policia nuk shkoi me dëshirë,...

Diten e sotme ne Kuvend, deputetet kane degjuar interpelancen me ministrin Lleshaj, i cili eshte thirrur per te dhene llogari lidhur me dhunen qe...