Tag: shqiptaret

Qeveria mbyll planin e riatdhesimit, por ka ende shqiptarë që kanë...

Ministria per Evropen dhe Punet e Jashtme me anë të një njoftimi në facebook ka njoftuar se janë riatdhesuar të gjitha rastet emergjente, të...

Ish-deputeti: Kush dhe si i bëri listat e shqiptarëve për në...

Tritan Shehu, ekspert nga radhet e PD, ka ngritur shqetesimin sot për mijëra qytetarë shqiptarë që kanë mbetur rrugëve të botës. Qeveria njoftoi disa...

Rama jep lajmin e rëndësishëm për shqiptarët mbetur jashtë kufijve: Të...

Kryeministri Edi Rama dha sot lajmin e madh se javën e ardhshme nis riatdhesimi i të gjithë shqiptarëve të cilët mbetën jashtë kufijve për...

9 oficerë policie përfundojnë në karantinë pasi arrestojnë shqiptarin në Belgjikë

Nëntë oficerë policie në Belgjikë përfunduan në karantinë në qytetin Grimberg. Sipas gazetes belge HLN, karantimi i tyre erdhi pas nje operacioni, ku do...

“Po ikim në Greqi për të festuar Shën Valentinin”, Çifti shqiptar...

Një çift shqiptar, burrë e grua shqiptarë janë kapur dje në Greqi me 15 kg marijuanë. Operacioni i policisë greke është zhvilluar në Asproklisi,...

EMRAT/Policia shpall në kërkim 2 të rinjtë shqiptarë, ekzekutuan ish-snajperistin kurd

Policia britanike ka shpallur në kërkim dy te rinj shqiptarë në lidhje me vdekjen e një ish snajperisti kurd në Hartlepool. Hemwand Ali Hussain, 30...

105 kg drogë dhe sasi të madhe parash, zbulohen emrat e...

Janë zbuluar emrat e dy shqiptarëve të arrestuar në Greqi në posedimin e 104 kg kokainë dhe mbi 800 mijë euro cash. Ata janë ish...

Media britanike: Si po e mbysin me kokainë Birmingham-in bandat shqiptare

Beteja e Agjencisë Kombëtare të Krimit në Britani kundër mafies shqiptare që përpiqet “të përmbysë” Birmingham-in me kokainë është e vazhdueshme. Bandat nga vendi ballkanik...

Ekskluzive: Lista e shqiptarëve të Diasporës që u ndalohej hyrja në...

Nga Beqir SINA, New York Ku ishin, shqiptarët nga Shqipëria, Kosova, shqiptarët nga Mali i Zi, Maqedonia dhe Lugina e Preshevës, që u ndalohej hyrja...

Kush është 19-vjeçarja që i prezantoi shqiptarët në Samitin e NATO-s

Studentja kosovare e shkencave politike në Universitetin Karlovi, njëherësh edhe e albanologjisë në Universitetin e Charlesit, Blerta Sejdija, prezantoi shqiptarët në Samitin e NATO-s...