9 oficerë policie përfundojnë në karantinë pasi arrestojnë shqiptarin në Belgjikë

Ndaje

Nëntë oficerë policie në Belgjikë përfunduan në karantinë në qytetin Grimberg. Sipas gazetes belge HLN, karantimi i tyre erdhi pas nje operacioni, ku do te arrestoheshin dhe tre shqiptarë.

Rreth orës nëntë, të nëntë oficerët nisën karantinën pas një aksioni te një plantacion kanabisi në Strombeeg-Bever.

Te njejtat burime, thone se njëri prej tyre u tha se sapo ishte kthyer nga Italia dhe se ishte ftohur. Kaq u desh dhe oficerët vendosën që të futen në karantinë në zyrën e komisionarit.

Shqiptarit iu bënë analizat dhe rezultoi i paprekur nga koronavirusi. Deri me tani nuk jane raportuar shqiptare ne vendet e tjera te prekur nga koronavirusi, ndersa brenda territorit tone, flasim ende per dy raste qe jane ne monitorim ne spitalin Infektiv.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje