Tag: shqiptaret

27 shqiptarë me koronavirus, Italia vendos karantinën e detyruar

Rastet e reja me koronavirus gjatë 10-ditëshit të fundit, kryesisht në zonën e Toscana-s, por jo vetëm, në Itali, kanë alarmuar epidemiologët italianë. Kjo për...

Certifikohen rezultatet zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, shqiptarët arrijnë numrin më...

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve miratoi konkluzën për shpalljen e rezultateve zyrtare të zgjedhjeve parlamentare të 15 korrikut në Maqedoninë e Veriut. Gjatë seancës së hapur,...

Shmanget interpelanca/Spiropali ironizon Kostaq Papën: Diplomacia nuk ngjan me gratë që...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali, i është përgjigjur interpelancës së kërkuar nga deputeti Kostaq Papa për shqiptarët në rajon. Deputeti Kostaq...

Greqia rishikon masat e koronavirusit, njoftim për punëtorët sezonalë shqiptarë

Qeveria greke ka rishqyrtuar masat për pandeminë, midis të cilave edhe ato që kanë të bëjnë me dy pikat kufitare të hyrjes nga Shqipëria,...

EMRAT/Arrestohen trafikantët shqiptarë që furnizonin me kokainë pasanikët italianë

Autoritetet policore të Italisë kanë finalizuar me sukses operacionin e quajtur Doktori, që ka cuar në shkaterrimin e një bande të trafikut të drogës,...

Të hënën nis fluturimi nga Austria për riatdhesimin e shqiptarëve, ja...

Shtetasit shqiptarë që kërkojnë të riatdhesohen në Shqipëri nga Austria dhe vendet rrotull, kanë mundësi të udhëtojnë drejt Shqipërisë si dhe të ikin nga...

Nis riatdhesimi, qytetarët e kthyer do të kontrollohen nga kamerat e...

Sot fillon udhetimi i pare i riatdhesimit per ne Rome, me paketat e ofruara ngq qeveria. Ministrja e Infrastrukturës u shpreh se hotelet në Durrës...

Thyen izolimin, policia greke gjobit 12 punëtorë shqiptarë

12 emigrantë shqiptarë janë gjobitur nga policia greke me 300 euro pasi po tentonin të ktheheshin në Shqipëri duke thyer karantinën. Shqiptarët ishin duke udhëtuar...

“Shqiptarë kanë mbetur të bllokuar në Kolumbi, Ekuator apo Meksikë”,gazetari ngre...

Përveç Ekuadorit kanë ardhur disa lajme, se edhe në vende të tjera si Kolumbia dhe Meksika ka shumë shqiptarë të cilët kanë mbetur të...

PD publikon pamjet e rënda nga Kapshtica: Një vend anëtar i...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi ka publikuar një video me pamje të rënda që vijnë nga Kapshtica, atje ku dhjetëra shqiptarë...