Tag: shqiptaret

8 shqiptarë “ngrenë në këmbë” policinë greke, si planifikuan arratisjen nga...

Kërcënimet nga një i burgosur shqiptar drejtuar Drejtorit të burgut të Korfuzit dhe informacioni që kishin shërbimet informative për drogë dhe armë brenda qelive,...

Gjermania nuk heq akoma ‘ndëshkimin’ ndaj Shqipërisë, konsiderohet sërish zonë e...

Të gjithë qytetarët shqiptarë që udhëtojnë drejt Gjermanisë janë të detyruar që të qëndrojnë për dy javë në karantinë, pasi Shqipëria konsiderohet zonë e...

“Qeveria mendjen te propaganda”, Tabaku sjell shifrat: 160 shqiptarë në ditë...

Ish-deputetja Jorida Tabaku vijon te flase me shifra dhe statistika, kur behet fjale per qeverine dhe jo duke sulmuar me fjale dhe akuza. Tabaku thekson...

SHUMA/Kualifikimi i tre skuadrave shqiptare në Ligën e Europës, përfitojnë mijëra...

Pas Tiranës në raundin e parë të Championsit, është radha e Teutës, Laçit dhe Kukësit për të kaluar turin e parë në Ligën e...

Mediat angleze zbardhin ngjarjen: Motra e mbrojtësit të Manchester-it qëllohet me...

HARRY Maguire, ylli i Manchester United  u arrestua pasi u përpoq të ndihmonte motrën e tij, të cilën e kishin qëlluar me thikë në...

27 shqiptarë me koronavirus, Italia vendos karantinën e detyruar

Rastet e reja me koronavirus gjatë 10-ditëshit të fundit, kryesisht në zonën e Toscana-s, por jo vetëm, në Itali, kanë alarmuar epidemiologët italianë. Kjo për...

Certifikohen rezultatet zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, shqiptarët arrijnë numrin më...

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve miratoi konkluzën për shpalljen e rezultateve zyrtare të zgjedhjeve parlamentare të 15 korrikut në Maqedoninë e Veriut. Gjatë seancës së hapur,...

Shmanget interpelanca/Spiropali ironizon Kostaq Papën: Diplomacia nuk ngjan me gratë që...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali, i është përgjigjur interpelancës së kërkuar nga deputeti Kostaq Papa për shqiptarët në rajon. Deputeti Kostaq...

Greqia rishikon masat e koronavirusit, njoftim për punëtorët sezonalë shqiptarë

Qeveria greke ka rishqyrtuar masat për pandeminë, midis të cilave edhe ato që kanë të bëjnë me dy pikat kufitare të hyrjes nga Shqipëria,...

EMRAT/Arrestohen trafikantët shqiptarë që furnizonin me kokainë pasanikët italianë

Autoritetet policore të Italisë kanë finalizuar me sukses operacionin e quajtur Doktori, që ka cuar në shkaterrimin e një bande të trafikut të drogës,...