Tag: shqiptaret

Arratisja e shqiptarëve nga burgu grek, zbardhen detaje të reja

Janë zbuluar detaje të reja në lidhje me arratisjen e dy shqiptarëve nga burgu i Tirinthas në Greqi. Mësohet se dy shqiptarët janë njëri...

Gjermania kthen gjithnjë e më shumë shqiptarët

Shumica e të dëbuarve në vitin 2018 qenë qytetarëve të vendeve të Evropës Lindore, në veçanti shqiptarë, ukrainas dhe serbë. Këto shifra i njoftoi...

Qëllohen me armë zjarri në trotuar Shqiptarët, një i vdekur

Mediat gjermane shkruajnë se burrat e plagosur të moshës 30 dhe 31 vjeç, u gjetën në Meinestraße në rrethin Wolfsburg Vorsfelde. Zëdhënësi i policisë Sven-Marco...

DETAJE/Sherri i madh për fëmijët në park, plas grushti mes emigrantëve...

Një sherr mes fëmijësh për radhën e lojës në një park në Itali ka përfshirë në debat të ashpër edhe prindërit emigrantë shqiptarë. Ngjarja në...

DETAJE/17 shqiptarë arrestohen në Itali, trafikonin drogë nga Holanda

Eshtë shkatërruar një bandë  e madhe e cila trafikonte sasi droge. Prej orëve të para të mëngjesit në Itali është ndërmarrë një operacion kundër...

SHOKUESE/ I kërkoi të ndaheshin ai e përdhunoi me mikun...

Dy shtetas me origjinë nga Shqipëria të moshës 26 dhe 28 vjeç kanë përfunduar në pranga fill pas denoncimit të bërë nga një 26...

VIDEO/ 5 shqiptarët nga Miloti tmerri i Firences

Mëngjesin e së shtunës 5 shqiptarë kanë rënë në pranga nga policia e Firenze-s pasi akuzohen se janë pjesë e një grupi të rrezikshëm...

Shqiptarët të varfër, shumë familje nuk paguajnë dot dritat dhe ujin

28 për qind e familjeve shqiptare kanë vështirësi në pagesën e faturave mujore, të tilla si uji, dritat, qira etj për gjatë vitit 2018,...

SHIFRA/Largime masive të shqiptarëve, ja destinacionet që i tërheqin për punësim

Azilantë, studentë dhe të punësuar. Shqiptarët po gjejnë mënyra të ndryshme për t'u larguar nga vendi. Gjithnjë e më shumë po preferojnë emigrimin përmes...

Lajm i keq për shqiptarët në Greqi, ministri i ri i...

Teksa nuk ka kaluar ende një javë pas përfundimit të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Greqi, ministri i ri i Punës, Yiannis Broutisi, ka...