Tag: shqiptaret

VIDEO/ Përfundojnë në qeli 2 kokat e trafikut të heroinës në...

Policia italiane në kuadër të një operacioni antidrogë, të koduar “Kali i Zi”, ka arrrestuar dy të rinj shqiptarë. Fabian Gjergji, 28 vjeç dhe...

Varfëri dhe papunësi mjaftueshëm, por shqiptarët shpenzojnë më tepër për alkool...

Të konsideruar si shpenzime luksi, në 2016-n shqiptarët ulën lehtë shpenzimet për pije alkoolike. Gjatë 2016-s, shpenzimet për pije alkoolike përllogariteshin rreth 1.19% e...

FOTO/ Green Card në SHBA, Shqipëria me 77,618 persona është e...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vijojnë të mbeten vendi i ëndrrave të mijërave shqiptarëve, që nuk heqin dorë vit pas viti nga lotaria që...

STUDIMI/ Gjysma e shqiptarëve kanë pasur probleme ligjore në 5 vitet...

Studimi mbi aksesin në drejtësi të qytetarëve shqiptarë i realizuar nga PNUD, tregon që gjysma e popullsisë shqiptare ka pasur probleme ligjore në 5...

Credit Swisse: Shqiptarët, serbët dhe maqedonasit janë më të varfërit në...

Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia janë tre shtetet që kanë ndër peshën më të lartë të të rriturve të varfër në Europë që kanë një...

Itali, banda e shqiptarëve, luftë me karabinierët

Një skenë si nëpër filma është regjistruar nga karabinierët italianë, ku protagonist ishin disa shqiptarë. Policia italiane ka shkëmbyer zjarr me disa persona, teksa...

Britani, grupet shqiptare të drogës “partnerë të mirë biznesi”

Në shënjestër të Scotland Yardit anglez janë vënë 100 pjesëtarë të grupeve mafioze shqiptare që merren me tregtinë e kokainës në rrugët e qyteteve...

Londër, NCA: Kërcënimi nga Shqipëria është real – Trafikantët shqiptarë u...

Klodian Çopja nuk është një emër i njohur për botën e krimit shqiptar, por në Angli e konsiderojnë një bos të vërtetë të trafikut...

Befasuese, çfarë kërkojnë shqiptarët në “Google”?! – Heqin dorë nga operacionet...

Të gjithë njerëzit përgjigjet e pyetjeve të tyre i gjejnë më së shumti në “Google”. Duke pasur parasysh që pyetjet lidhen me interesat e...