Tag: shqiptaret

FOTO/Banda e shqiptarëve të kapur me drogë e 28 mijë euro,...

Policia italiane ka çuar drejt fundit një operacion të madh anti- drogë të nisur që në vitin 2016, me arrestimin e plot 22 personave...

Shqiptarët i japin leksion Serbisë, Xhaka dhe Shaqiri ndezin ëndrrat

Zvicra ka arritur të fitoje me permbysje ndaj Rusisë me rezultatin 2-1. Një dopietë shqiptare i ka dhënë fitoren Zvicrës në një duel drithërues përballë. Në...

Anketa: 87% e shqiptarëve janë pronarë

Shqiptarët jetojnë në apartamente me 2 dhoma.  Kështu i janë përgjigjur shqiptarët anketës së cilësisë së Jetës  e Komisionit Evropian. Në zhvillimin e pyetjeve...

Rriten pensionet e shqiptarëve, përcaktohet data

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se duke filluar nga një korriku i këtij viti, pensionet do të rriten me rreth 2.8%. Pas mbledhjes së qeverisë...

VIDEO/Përleshje mes bandave rivale shqiptare, vdes gruaja

Një sherr i dhunshëm ka ndodhur mesnaten e djeshme në Ans te Belgjikës dhe sipas medieve vendase, protagonistë kanë qenë shqiptarët. Një grua ka...

Pse nuk rriten pagat? Faktorët që mbajnë mbërthyer xhepat e shqiptarëve

Biznesi nuk e ka ndjekur politikën e qeverisë për të rritur pagat e punonjësve. Ndonëse vitin e kaluar rrogat në sektorin publik u rritën me...

RAPORTI/ Shqiptarët drejtojnë trafikun e drogës dhe në Finlandë

Shqiptarë drejtojnë trafikon e drogës edhe në Finlandë. Është ky përfundimi i një raporti të publikuar të premten nga Policia Qendrore Penale (CKP). Në mesin...

BBC/ Shqiptarët, viktimat e para ndër të huajt të skllavërisë moderne

Duke iu referuar raportit vjetor të Agjencisë britanike të Luftës kundër Krimit, të njohur si “FBI”-ja britanike, BBC njofton se në Britani, vitin e...

FOTO/ Austri, mbyllet lokali i basteve, shqiptarët dalin në protestë

Autoritetet e qytetit Vöcklabruk kanë mbyllur një lokal bastesh. Por një numër shqiptarësh kanë zhvilluar një protestë të palejuar para shtëpive private të zyrtarëve...

INTERVISTA/ Trafikantët shqiptarë po pushtojnë Europën, lidhjet me bosët e krimit...

Grupet kriminale që flasin shqip po marrin drejtimin e shpërndarjes së narkotikëve në tregjet e BE-së, duke shqetësuar dukshëm Europën. Autoritetet europiane nuk e...