Thyen izolimin, policia greke gjobit 12 punëtorë shqiptarë

0Shares
0

12 emigrantë shqiptarë janë gjobitur nga policia greke me 300 euro pasi po tentonin të ktheheshin në Shqipëri duke thyer karantinën.

Shqiptarët ishin duke udhëtuar si pasagjer në një autobus i cili u ndalua në zonën KTEL Kifissos gjatë kontrollit të policisë. Policia urdhëroi autobusin të kthehej bosh, ndërsa emigrantët u kthyen mbrapsht.

Të dymbëdhjettë u gjobitën me nga 300 euro në Stacionin Qendror të Autobusëve të Athinës, KTEL Kifissos, siç treguan dhe pamjet e publikuara.

Policia greke (ELAS) njoftoi se i gjobiti në stacion, në kontekstin e masave që janë marrë për të kufizuar udhëtimet e panevojshme për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Të gjithë udhëtonin pa lejen e nevojshme për të shkuar në Igumenicë dhe prej andej për Shqipëri. Ata vetë pretenduan në Polici se ishin punëtorë në Mikonos dhe se donin të ktheheshin në Shqipëri, ku jetonin.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje