Tag: greqi

VIDEO/Pamjet nga ambasada shqiptare në Greqi: Emigrantët prej orësh torturohen në...

Kryetari i deges se PD ne Greqi Fatmir Gjoci ka publikuar disa pamje nga ambasada shqiptare ne Greqi. Ai denoncon radhen e madhe me...

Vodhi disa kuaj në Greqi, arrestohet 65 vjeçari

Policia e Korçës ka arrestuar një 65 vjeçar shqiptar i cili akuzohet për vjedhje kafshësh në shtetin fqinj. "Strukturat e Drejtorisë Vendore të Kufirit dhe...

Kritika të forta nga Bushati për ambasadën në Greqi: Ministria të...

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka dalë dalë kundër ministrit aktual në detyrë Gent Cakaj dhe kryeministrit Edi Rama për propozimin e emrit zëvendësues...

Mediat greke tregojnë arsyen e shkarkimi të Ambasadores shqiptare

Një nga mediat greke më të njohura në Greqi, ProtoThema ia faturon shkarkimin nga posti si ambasadore të Shqipërisë, Ardiana Hobdarit pikërisht vjedhjes së 100 pasaportave...

Gent Cakaj shkrin të gjithë ambasadën shqiptare në Athinë

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka shkarkuar të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë përfshi edhe ambasadoren. Kjo...

Babai i Boris Johnson-it shkel rregullat e të birit, udhëton drejt...

Duke thyer kufizimet e vendosura nga djali i tij, Boris Johson dhe qeveria greke, babai i kryeministrit britanik mbërriti në Greqi mbrëmë, përmes Bullgarisë. Stanley...

Greqia merr vendim, ja kur hapen kufijtë tokësorë me Shqipërinë

Duke nisur nga 1 korriku, Greqia hap kufijtë tokësorë me Shqipërinë. Ai sqaroi se hapja e kufijvë do të jetë për momentin vetëm tokësore, në...

Greqia nuk njeh qetësi, regjistrohet një tjetër tërmet

Pas tërmetit të së dielës Sizmografët e Institutit Gjeodinamik në Greqi regjistruan një tjetër tërmet të fortë prej 4.7 në shkallën Rihter në Rodos...

Edhe Greqia vijon të goditet nga tërmetet, epiqendra dhe magnituda e...

Një tërmet me magnidutë 4.2 të shkallës rihter ka goditur sot Greqinë. Mësohet se lëkundjet janë ndjerë në orën 05:57 të mëngjesit të së...

EMRI/Humb jetën nga një gabim mjekësor studentja shqiptaro-greke

Aleksandra Bistolaki, një 22 vjeçare, ka humbur jetën nga një gabim mjekësor në Greqi. Studentja shqiptaro-greke, e lindur në Korinth, ka kryer në 22 maj...