Nis riatdhesimi, qytetarët e kthyer do të kontrollohen nga kamerat e hoteleve

Ndaje

Sot fillon udhetimi i pare i riatdhesimit per ne Rome, me paketat e ofruara ngq qeveria.

Ministrja e Infrastrukturës u shpreh se hotelet në Durrës ku shqiptarët e riatdhesuar do të bëjnë karantinën 14 ditë do të jetë në monitorimin e ushtrisë në terren, ndërsa policia do të kontrollojë kamerat.

“Sigurisht që ka një faturë, pasi 14 nga 21 euro që kushton karantinimi do ta paguajë shteti. Ne e kemi quajtur si detyrë shtetërore. Hotelet do të ruhen nga ushtria dhe kamerat e brendshme do të monitorohen nga policia e shtetit. Nuk mund të lejojmë që sakrificat të shkojnë dëm. Ka një faturë, pasi shteti do të mbulojë kostot e akomodimit dhe ata do të paguajë vetëm ushqimin” tha ajo.

vijon…

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje