Tag: Serbia

Berisha ngre alarmin: Vuçiç po bën gjithçka për tjetërsimin e Kosovës,...

Takimi i ish-kryeministrit Sali Berisha me kryetarin  e komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, u përqëndrua tek çështja e kufirit të Kosovës dhe debatit për...

FOTO/Meta viziton vendin ku bashkëjetesa mes serbëve dhe shqiptarëve është solide

Presidenti Ilir Meta ka ndarë disa foto në rrjetin e tij social facebook teksa ndodhet në vendin ku sipas tij bashkëjetesa mes serbëve dhe...

Zbardhet dokumenti i plotë, sa miliardë euro fiton Serbia nëse ndahet...

Një raport prej 90 faqesh shtjellon në mënyrë të detajuar dy skenarët për kufijtë e Kosovës dhe Serbisë. E para është për një normalizim të...

Merkel kundër ndryshimit të kufijve, Berisha: Përgjigja e merituar ndaj përpjekjeve...

Kancelarja gjermane Angela Merkel reagoi për idetë e  ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë, duke thënë se ishte totalisht kundër një mundësie të...

Korrigjimi i kufijve me Serbinë, Thaçi falenderon liderët dhe qytetarët që...

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkruar sërish në rrjetet sociale lidhur me korrigjimin e kufijve me Serbinë. Mesa duket, presidenti ende po vazhdon...

Phillips: Kosova nuk do të kthehet kurrë mbrapsht tek Serbia, ndarja...

Eksperti i Politikës së Jashtme, David Phillips thotë se ideja e ndarjes apo e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë është alternativa më...

Daçiç “kërcënon”: Mos luani me muskujt e Serbisë

Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç është shprehur me tone të ashpra kundër vendeve që sipas tij hapën kutinë e pandorës duke njohur...

Artikulli i Washington Post, ish-kryeministri i Suedisë nxjerr zbuluar Ramën në...

ish-kryeministri Berisha ka bërë publike një artikull të Washington Post, ku citohet deklarata e Ish kryeministrit  të Suedisë Karl Bild i cili tregon se...

Daçiç i shkon pas Thaçit: Koha e kompromisit për kufijtë me...

''Është koha të bëjmë kompromis'', ka thënë ministri i punëve të jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç. Ai është shprehur kështu, menjëherë pas deklaratave të Presidentit...

FOTO/Berisha takim me delegacionin nga Presheva: Asnjë pëllëmbë tokë Serbisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka pritur sot delegacionin e Partisë Demokratike Shqiptare të Luginës së Presheves, të kryesuar nga zoti Ragmi Mustafa. Ata kanë folur...