Tag: Serbia

Taksa kundër Serbisë, BE ofron marrëveshje, Haradinaj ka gati përgjigjen për...

BE i ka dërguar një letër kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, ku i kërkohet që  deri të hënën të kenë anuluar tarifën ndaj Serbisë,...

VIDEO/Berisha krahë ish-presidentit kroat, Mesiç: Të mos ndiqet politika e Millosheviçit,...

Ish-kryeministri Berisha ka pritur sot ish-presidentin e Kroacisë, Stip Mesiç, i cili njihet si mbështetësi më i madh i shqiptarëve. Në deklaratën e përbashkët, ata iu...

FOTO/’Gruevskin e ndihmuat’ protestë në Pejë kundër Qeverisë shqiptare

Qeveria shqiptare është pritur me protesta në Pejë. Teksa brenda mbahej mbledhja e përbashkët mes dy qeverive, jashtë disa protestues me pankarta në duar, shprehën...

Kosova nuk arrin të bëhet anëtare e INTERPOL-it, shtetet që votuan...

Kosova nuk ka arritur të marrë antarësimin në Interpol. Pas dështimit në raundin e parë, edhe në raundit të dytë të votimit, Kosova nuk ka...

Rrëzohet rezoluta e opozitës për dialog me Serbinë, deputetët largohen nga...

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk miratuan Projekt-Rezolutën e propozuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës lidhur me “angazhimet e Presidentit të Kosovës për përfshirjen...

Telekom Albania, serbët në Tiranë për të kërkuar blerjen nga qeveria...

“Telekom Serbia” ka kërkuar zyrtarisht autorizimin e qeverisë shqiptare për të blerë “Telekom Albanian”. Top Channel ka mësuar se drejtuesit e “Telekom Serbia” kanë...

​Kreu i Listës Serbe: Nuk e lejojmë më Thaçin të shkelë...

Kryetari i Listës Serbe dhe njëherwsh kryetari i Komunës Veriore të Mitrovicës, Goran Rakiç, ka thënë se vizita e Thaçit dhe prania e forcave...

Dështimi i takimit Thaçi-Vuçiç, flasin Thaçi dhe Mogherini: Kur do jetë...

Pas dështimit të takimit mes dy presidentëve, Thaçi dhe Vuçiç në Bruskel, shefja e Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini në një...

Thaçi ‘sulmon’ mediat: Bashkim me Preshevën dhe jo shkëmbim territoresh, të...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi,  ka reaguar sa i përket debatit për shkëmbim të territoreve të Kosovës. Debati tashmë e sjell atë në qendër të...

LSI kundër Thaçit: Kufijtë e Kosovës janë kufij gjaku, askush nuk...

Lidhur me debatin e fundit, të korrigjimit të kufijve me Serbinë, ka folur dhe Nënkryetari i LSI-së Luan Rama. I ndodhur në Jalë, në kampin...