Tag: punonjesit

Mbyllet shërbimi ADISA në Fier, vetëkarantinohen punonjësit

Është mbyllur prej mesditës se djeshme shërbimi i ADISA-s në Fier. Shkak për mbylljen është bërë konfirmimi i një rasti me Covid-19 në një prej...

Në shkelje dhe godet policët, pranga të riut në Tiranë: Kishte...

Një drejtues mjeti nuk i eshte bindur urdhrit të ligjshëm për të ndaluar dhe ka kundërshtuar dhe goditur për shkak të detyrës forcat e...

Shpërthen tjetër protestë, 50 punonjës të transportit publik në Vlorë dalin...

Në Vlorë 50 punonjës të transportit publik po protestojnë  përpara prefekturës në lidhje me pagën e luftës. Punonjësit theksojnë se që nga data 12 mars ...

Protestuan për pagën e luftës, pushohen nga puna 20 punonjës të...

Pushohen nga puna 20 punonjës në Vlorë. Arsyeja e këtij pezullimi është pasi ditë më parë 250 punonjës u ngritën në një protestë për...

Po transportonte punonjësin e lënduar nga kontakti me rrymën, furgoni përplas...

Një aksident ka ndodhur gjatë kohes kur po transportohej njeri prej punonjesve te internetit ne Kamze, gjate incidentit me korentin, teksa po punonin. Burime nga...

373 punonjës të fabrikës së përpunimit të mishit të derrit, pozitivë...

Triumph Foods, një fabrikë për përpunimin e derrit në Shën Joseph, Misuri, mbajti testime për koronavirusin në të gjithë kompaninë javën e kaluar. Ditën e...

Si mund të përfitosh 40 mijë lekëshin, Rama: Paratë do të...

Kreu i qeverisë Edi Rama ka hyrë në një lidhje live në rrjetet sociale, për të shpjeguar se kush do të përfitojë shumën e...

Punonjësit e Doganës në Tushemisht futen në karantinë, kolegut i dolën...

Sipas informacioneve, ende jo zyrtare, mesohet se eshte karantinuar e gjithë dogana e pikës së kalimit kufitar Tushemisht. Të gjithë personat, personel dogane, policë...

Vdekja e 55-vjeçarit në gurore, arrestohet përfaqësuesi ligjor dhe dy punonjës

Tre persona janë arrestuar në lidhje me shpërthimin në gurore në Krujë, ku një 55-vjeçar humbi jetën një ditë më parë, ndërsa një person tjetër mbeti...

Rëndohet gjendja e grevistëve në Poçem, dy prej punonjësve dërgohen në...

Dy punonjës të stacionit të pompimit në Poçem kanë dalë nga greva e urisë e cila zgjat prej thuajse dy javësh. Gjendja e tyre...