Shpërthen tjetër protestë, 50 punonjës të transportit publik në Vlorë dalin në shesh

Ndaje

Në Vlorë 50 punonjës të transportit publik po protestojnë  përpara prefekturës në lidhje me pagën e luftës.

Punonjësit theksojnë se që nga data 12 mars  puna e tyre është e mbyllur dhe deri më tani nuk kanë asnjë përgjigje në lidhje me fillimin e punës.

“Jemi 3 muaj pa punë. Duam pagën e luftës që na është premtuar. Duam të dimë se cfarë do të bëhet me ne”, kanë thënë protestuesit.

Kjo nuk eshte protesta e pare e ketij lloji, pasi dite me pare pati protesta ne Kruje, Vlore dhe disa qytete te tjera nga fasonerite, te cilat nuk kishin marre pagat e luftes dhe ishin pezulluar nga puna pa te drejte.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje