Tag: ppe

10 pikat për zgjidhjen e krizës, PPE firmos rezolutën për Shqipërinë:...

Kriza politike në Shqipëri ka marrë vëmendjen e  Kongresit të partive të qendrës së djathtë europiane që u mbajt në Zagreb. PPE firmosi të mërkurën...

FOTO/Zbardhen detajet e takimit, Basha me Donald Tusk: Dha mbështetjen e...

Lulzim Basha ka zbuluar detaje nga takimi i tij me anëtarë të Partisë Popullore Europiane, ndërsa vetë lideri demokrat mbajti dhe një fjalim. Nepermjet një...

DETAJE/Basha në kongresin e PPE, zbulohet fokusi kryesor i takimeve me...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka marrë pjesë në Kongresin e Partisë Popullore Europiane që nis sot punimet në Zagreb. Në këtë Kongres do...

Basha mesazh nga Brukseli: Në këtë betejë kemi mbështetjen e PPE

Kreu i PD Lulzim Basha dhe pse nuk ishte i pranishëm në protestën e sotme, e ka ndjekur atë përmes mediave dhe rrjeteve sociale,...

Disa orë para protestës, Basha takon kryetaren e CDU: Mirënjohje për...

Ditën e nëserme  opozita do të zhvillojë protestën e radhës para Parlamentit ndërsa sot nga Astiri  ish-deputetët  e opozitës bënë thirrjet e fundit  që...

Presidenti i PPE mesazh të qartë: Ka shumë punë për të...

Joseph Daul, Presidenti i Partive Popullore Europiane,  ka dhënë një mesazh të qartë për problematikat në rajonin e Ballkanit. Pas takimit me disa udhëheqës të...

Këlliçi në Bruksel, mesazhi nga PPE: Rruga e Shqipërisë në BE...

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi u takua në Bruksel me Presidentin e Partisë Popullore Europiane, Joseph Daul. Në këtë takim u...

Takimi në Vjenë, zbulohet lëvizja e radhës nga Basha

Pas takimeve që kryedemokrati pati me përfaqësues të PPE në Vjenë ku u fol për situatën e vështirë, Basha do të rikthehet në Tiranë....

Reagimi i Presidentit të PPE, Berisha: Mbështetje e madhe për opozitën...

Pas reagimit të Presidentit të Partive Popullore Europiane, Joseph Daul, i cili shprehte shqetësimin e tij për situatën e demokracisë dhe blerjes së votës...

FOTO/ Basha: “Pastrimi i politikës nga krimi, mbështetje e madhe nga...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ndodhet në Helsinki ku po zhvillohet takimi vjetor i PPE. Përmes një postimi në Twitter, Basha shkruan se PPE ka...