Tag: ppe

Presidenti i KE/ Basha dhe Weber kanë një mesazh për shqiptarët…

Kryetari i Parisë Demokratike, Lulzim Basha, është shfaqur në krahë të kandidatit të CDU/CSU, Manfred Weber, i cili garon në PPE për të garuar...

Presidenti i KE, Basha zbulon se për kë do të votojë...

Partia Demokratike do të votojë për herë të parë një kandidat të PPE për President të Komisionit Europian. Votën e opozitës shqiptare në familjen e...

Vokshi në Forumin e Grave të PPE: Pse është përkeqësuar gjendja...

“Gratë të parat!! Barazia gjinore në pushtet dhe vendimmarrje”, kjo ka qenë tema e Akademisë së Forumit të Grave të Partisë Popullore Europiane. Në...

Presidenti i PPE-së: Largimi i Fatmir Xhafajt, përmbushje e principeve...

Joseph Daul, Presidenti i Partisë Popullore Europiane ka kërkuar largimin e Fatmir Xhafajt nga Ministër i Brendshëm. Gjatë mbledhjes së Asamblesë Politike të Partisë Popullore...

Basha në Samitin e PPE, do kërkojë mbështetje për hapjen e...

Kryetari i PD, Lulzim Basha, është nisur për në Sofje, ku do të marrë pjesë në samitin e Partive Popullore Europiane Burime nga PD bëjnë...

Basha: BE e shqetësuar për kapjen e drejtësisë, produkti i Ramës...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas takimeve me drejtuesit më të lartë të Partisë Popullore Europiane, vuri në dukje jehonën në Bruksel të...

VIDEO/ Zyrtari i PPE: Drejtësia të punojë në pavarësi, të paprekshmit...

• Të paprekshmit duhet të japin llogari, veçanërisht në luftën kundër drogës. • Drejtësia duhet të punojë në pavarësi të plotë, pa asnjë ndërhyrje politike •...

FOTO GALERI/ Basha: Vendet e BE stepje për negociatat, mbrojtja e...

Mes vendeve anëtare ka stepje për sa i përket hapjes së negociatave me Shqipërinë. Kështu shprehet nga Brukseli kreu i PD-së Lulzim Basha, i cili...

Berisha: Partia Popullore Europiane dënon bllokimin e drejtësisë nga Noriega

Ish kryeministri Sali Berisha ka ftuar të gjithë qytetarët shqiptarë të lecojnë deklaratën e Partisë Popullore Europiane. Një ditë më parë PPE dënonin me...

PRESIDENTI/PPE paralajmeron Qeverine shqiptare per drogen

Shqiperia mund te afrohet me BE vetem kir te fuksionoje shteti ligjor dhe lufta kunder krimit, ka paralajmeruar kreu i Partive Popullore Evropiane, Joseph...