Tag: ppe

Spiropali mbron Parlamentin, i kundërpërgjigjet zyrtarit të PPE-së: Ftoj zotin Gahler...

Zedhenesja e qeverise, Elisa Spiropali ka ndjere te nevojshme te beje nje reagim ndaj deklaratave te sotme te zëdhënësit të Partive Popullore Evropiane, lidhur...

PPE kritikon fort Ramën: Nëse do integrimin, mos moho këshillat e...

Michael Gahler, zëdhënësi i Punëve të Jashtme në Grupin e Partive Popullore Europiane në Parlamentin Evropian, ka reaguar i keqardhur dhe vë në dyshim...

Partite Popullore Evropiane i kerkojne Rames mos te bishtnoje marreveshjen per...

Michael Gahler, zëdhënës i PPE për politikën e Jashtme, deputet në parlamentin Europian njëkohësisht politikan gjerman ka uruar Partite kryesore shqiptare qe arriten marreveshjen...

Grupi i PPE dorëzon amendamentin për Ballkanin Perëndimor, zbulohet afati se...

Grupi Parlamentar PPE dorëzoi sot një amendament për rezolutën mbi Ballkanin Perëndimor e cila miratohet këtë javë në plenaren e Parlamentit Europian.  Rezoluta e hartuar...

PPE nga Brukseli kundër Ramës: Të përmbyllet para 2021 reforma zgjedhore,...

Grupi Parlamentar i Partive Popullore Europiane ka dalë sot sërish me një deklaratë në websajtin zyrtar që të nxjerrë në emër të nenkryetarit Kovatschev...

Pyetja bombë nga titullari i PPE për Komisarin e Zgjerimit Varhelyi

Pyetje bombë nga titullari i Grupit PPE Michael Gahler për Komisarin e Zgjerimit Varhelyi. "Shkatërrimi i Teatrit Kombëtar nga KM Rama a është për ju...

“Samiti i Zagrebit”/Basha merr pjesë në takimin virtual mes liderëve të...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mori pjesë sot në Samitin e Liderëve të Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor të Partisë Popullore Europiane (PPE),...

PD përfaqësohet në PPE, mesazhi i Kashahut: Një individ i dështuar...

Sekretari per Mardhëniet Ndërkombëtare Arben Kashahu po përfaqëson Partine Demokratike në PPE. Vete lajmin e ka dhene ai, ku permes nje postimi në rrjetet sociale,...

Rezoluta e PPE-së, Tabaku: Tregoi se kauzat e Partisë Demokratike janë...

Edhe ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku ka folur plot optimizëm për rezolutën e firmosur nga Partia Popullore Europiane, e cila ikushtoi vemendje situatës së Shqipërisë...

Reagon Basha: Kriza sa vjen dhe thellohet, zgjidhja e vetme janë...

Lulzim Basha ka reaguar së fundmi, duke riktheksuar zgjidhjen e krizës pas gjithë ngërçeve të krijuara. Sipas Bashës, kriza sa vjen dhe thellohet dhe...